Які регіони України вже стали учасниками європейської програми екологічної відбудови міст

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
В Україні вже почали розглядати інвестиційні програми екологічної відбудови міст та сіл, які були зруйновані російською армією. Тому 11 українських міст вже стали учасниками програми «Стала відбудова міст України». Журналісти редакції «Перший Криворізький» підготували для читачів більше інформації про програми відбудови та як стати їх учасником.

Програми «Стала відбудова міст України» реалізовує Асоціація європейських міст «Eurocities» спільно з Асоціацією міст України за підтримки «European Climate Foundation» (Європейського кліматичного фонду). Асоціація європейських міст Euroсities планує профінансувати відбудову понад 200 великих міст Європи.

Сьогодні подати заявки можуть лише ОСББ Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей.

Але за створення програм відновлення відповідатимуть органи місцевої влади. Самі мешканці, зокрема й найбільш активні представники громад, зможуть взяти участь у розгляді програми відновлення, адже вона обов'язково проходитиме громадські обговорення. Про громадські слухання місцева влада має повідомляти на своєму сайті.

Зазначимо, що також громадяни, які є повнолітніми та дієздатними, самі можуть ініціювати громадські слухання. Для кожного населеного пункту чи громади існує Порядок проведення громадських слухань, де чітко визначено порядок ініціації.Зазначимо, що восени минулого року Парламент ухвалив Закон №?7282, який стосується першочергових заходів із реформування містобудівної діяльності. Відповідно цього закону планування оновлених населених пунктів або їхніх частин має стати більш раціональним та ефективним, а самі міста більш безпечними та комфортними. Йдеться і про бомбосховища, і про громадські простори, зелені зони та насадження, і про енергоефективні будівлі тощо.
Заявки на участь вже подали 58 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Очікувана сума грантів за ними — понад 127 мільйонів гривень, а загальна сума пілотного етапу, надана ЄС, — 5 млн євро.

Як взяти участь у програмі «Віднови Дім»


Програма надає гранти на безоплатній і безповоротній основі — 100% вартості робіт і матеріалів для відновлення пошкоджених внаслідок війни будинків. Простий та ефективний механізм реалізації дає змогу максимально швидко організовувати процес: ОСББ отримує 70% суми авансом (розгляд заявки — 15 днів) і виконує необхідні роботи, після завершення яких (розгляд заявки — 15 днів) 30% дофінансовуються. Реалізують Програму Фонд енергоефективності спільно з International Finance Corporation (IFC).

Якщо ви хочете взяти участь у Програмі Віднови ДІМ», зверніться за консультацією до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту [email protected]

Читайте також: Частину земель України після війни доведеться консервувати – що це означаєЯкщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
30 хв

Все гаразд

02 : 48

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com