122 тисячі банок згущика та інші продукти. Що купують чиновники за кошти криворіжців

122 тисячі банок згущика та інші продукти. Що купують чиновники за кошти криворіжців

Фото: Перший Криворізький

Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради оголосив відкриті торги на низку продуктів, у тому числі хочуть купити 122 тисячі банок згущеного молока у жерстяних банках.
Інформація про це розміщена на сайті державних закупівель Prozorro 7 березня.

На цю закупівлю чиновники виділили 4 мільйони 640 тисяч 880 гривень. Наразі, до 15 березня, триває етап подання пропозицій від охочих продати чиновникам згущенку. Станом на момент підготовки матеріалу жодна компанія не зареєструвала себе як учасниця торгів.

У тендерній документації сказано, що постачальник, який зголоситься працювати за бюджетні кошти, має доставити у Департамент соцзахисту населення молоко згущене з масовою часткою жиру 8,5% у жерстяних банках. Вага — 370 грамів.

При цьому чиновники зазначають, що колір згущеного молока повинен бути білим з кремовим відтінком, рівномірним по всій масі, а його консистенція — однорідна, кристали молочного цукру – лактози – не повинні відчуватися. Також обіцяють не купувати молоко, яке матиме гіркий, прогірклий, нечистий або окислений запах, смак рослинних жирів (домішок) та ГМО. Запропонований товар повинен відповідати вимогам чинного законодавства із захисту довкілля.

Це вже друга спроба криворізьких чиновників за останні кілька місяців купити згущик. Перша була наприкінці грудня – у січні 2023 року. Тоді вони хотіли придбати на 24 тисячі банок менше, але й за більші гроші — 5 мільйонів 978 тисяч гривень.
Наприкінці січня чиновники підписали Договір із ТОВ «Агроном-КР». Ціна за одну банку згущеного молока мала скласти 61 гривню.
При цьому зараз, у березні, такого роду товар коштує дешевше на популярному сайті онлайн-замовлень і в мережевих супермаркетах коштують на кілька гривень дешевше при купівлі у роздріб – по 57-59 гривень за одну 370-грамову банку молока жирністю 8,5%.Але вже у лютому цей договір розірвали, відповідний документ міститься у системі.Інший товар – тушковану свинину чиновники цього ж структурного підрозділу виконкому міськради купили у ФОПа Ігоря Трофимовича. Одна банка 525-грамової тушенки коштує 113 гривень 32 копійки. Загальна сума купівлі – 30 мільйонів гривень.Правомірність цієї закупівлі перевірятиме Державна аудиторська служба, оскільки орган державного фінансового контролю виявив ознаки порушення законодавства в інформації, оприлюднений в електронній системі закупівель.А ще цьогоріч Департамент соцполітики купив 150 000 кілограмів цукру у ФОП Еліна Мірошниченко на суму 4 мільйони 945 тисяч 500 гривень. Кілограм коштує 32 гривні 97 копійок.


Ще одним предметом закупівлі стали макарони. Їх продасть вже відоме нам ТОВ «Агроном-КР». Їх купили стільки ж, скільки цукру – 150 000 кілограмів. Ціна за кіло зрештою склала 25 гривень, а загальна сума закупівлі 3 мільйони 750 тисяч гривень після підписання Додаткової угоди. Хоча спочатку ТОВка продавала такий самий обсяг товарів за ціною 34 гривні за кіло.
Для кого купили ці продукти наразі редакції «Першого Криворізького» невідомо.

Редакція продовжить стежити за ходом закупівлі згущика та його подальшою долею. З проханням роз’яснити мету придбання продуктів ми звернулися з інформаційним запитом у виконком міськради.

Зазначимо, що саме цей Департамент зазвичай звітує про надання допомоги населенню, у тому числі переселенцям, людям, які мають інвалідності та/або додаткові пільги.

Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну