Що зробити криворіжцям, аби екоінспекція перевірила роботу підприємства

Що зробити криворіжцям, аби екоінспекція перевірила роботу підприємства

Фото: Перший Криворізький

Попри те, що планові перевірки підприємств під час війни неможливі, мешканці Кривого Рогу можуть ініціювати позапланові перевірки. Для цього мають бути чітко сформульовані підстави та оформлені належним чином документи.

Про це журналістці «Першого Криворізького» повідомив директор департаменту державного екологічного нагляду ДЕІ Максим Железняк під час онлайн-курс «Екожурналістика без сміття».

З початком повномасштабної війни російської армії Державну екологічну інспекцію України фактично позбавили можливості проводити планові перевірки підприємств. А ось позапланові перевірки можливі, але лише після надходження офіційного звернення щодо порушення екологічного законодавства та погодження з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Звернення можна надіслати звичайною поштою або на електронну адресу інспекції: [email protected]. Поштою можна відправити за адресою: Новопечерський провулок 3, корпус 2, Київ, 01042.

«У березні 2022 року Кабінету Міністрів України опублікував постанову № 303 щодо припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану.

Яка майже зупинила нашу основну діяльність», — говорить Максим Железняк.
Тому кількість планових та позапланових перевірок підприємств країни значно зменшилася.


«Говорити, що ми продовжуємо контролювати, не можна. Але не можу і сказати, що ми не працюємо. Зараз у нас налагоджена співпраця з правоохоронцями, які долучають наших інспекторів до слідчих дій. Наприклад, у 2022 році наші співробітники були залучені до 294 слідчих дій», — говорить Максим Железняк.

Також відомо, що спеціалісти ДЕІ з 1 березня минулого року були долучені до роботи оперативного штабу формування реєстру збитків, завданих російською армією. Але попри залученість працівників інспекції до інших видів робіт, їхній зарплатний фонд зменшився на 19%.

Нагадаємо, раніше редакція повідомляла, що держекоінспекція підрахувала збитки довкіллю, завдані російською армією


Посилання скопійовано в буфер обміну