За 10 мільйонів гривень у Кривому Розі купили безпілотники на фронт

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Виконавчий комітет Криворізької міської ради купив за кошти платників податків безпілотні авіаційні комплекси А1-СМ «Фурія» для бійців, які коригують артилерію.

Інформація про це розміщена на сайті державних закупівель Prozorro 7 березня.

У Договорі купівлі, підписаному Оленою Шовгелею, керуючою справами виконкому, сказано, що Фурії доставили на адресу виконкому міської ради Кривого Рогу – на площу Молодіжну, 1.

Всього вони коштували понад 10 мільйонів гривень. Це стандартна ціна за аналогічний комплект, говорять бійці підрозділів, які працюють із такими комплексами вже понад рік повномасштабного вторгнення російської армії на територію України. Всього закупили три безпілотні авіаційні комплекси. Ціна кожного — 3 мільйони 387 тисяч 447 гривень.

Комплектація кожного комплексу:

  • безпілотного літального апарату «Фурія» — 2;
  • наземного пункту управління;
  • наземного антенного комплексу;
  • оптичного модуля денного — 2;
  • оптичного модуля нічного – 2;
  • ЗІП і приладдя;
  • батареї Li-ion 21000mAh – 8;
  • транспортувального кейса із документами – 4;
  • комплексу експлуатаційної документації.


Ці комплекси пройшли повний цикл випробувань у 2019-2020 роках та прийняті на озброєння Збройних сил України. Час польоту цього апарату від моменту вильоту до повернення складає 3 години, а протяжність маршруту складає 200 кілометрів, що в умовах нинішнього етапу російсько-української війни дозволяє нашим армійцям здійснювати ефективні польоти. Завдяки цим двом показникам військовослужбовці ЗСУ можуть виконувати завдання на тактичній глибині до 50-ти кілометрів.

Таким безпілотником, пише виробник, можуть керувати навіть 1-2 людини, залежно від місії. Швидкість розгортання комплексу складає 15 хвилин. «Фурія» має автоматичний зліт та посадку, може міняти маршрут під час місії, цей апарат майже не чути в русі.

Ці комплекси розроблені ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Атлон Авіа»». Криворіжці купили комплект цих БпЛА безпосередньо у виробника. Це єдино можливий варіант для такої закупівлі, адже виробник не має офіційного дистриб’ютора, про що є лист та висновок Торгово-промислової палати України, підписаний Михайлом Непраном.Перед закупівлею криворізькі чиновники зверталися до ТОВ, що розробило безпілотник. Розробник, відповідаючи на запит, вочевидь, припустився технічної описки, вказавши дату надання відповіді 22 березня 2023 року, хоча вказаний вихідний номер документа №22/02-23. Нумерація на такого роду документах, як правило, формується підприємствами залежно від дати надання відповіді.
При цьому звіт про підписання Договору у системі Prozorro опубліковано 7 березня, а сам Договір підписано 1 березня.


Вочевидь, це не єдині комплекси, закуплені бюджетним та меценатським коштом для підрозділів тероборони та/або інших структурних підрозділів Збройних сил України.

У цієї ТОВки товари торік купував виконком Житомирської міської ради. Інформація про це міститься в аналітичній системі Youcontrol. Щоправда, житомирці купували два безпілотники без оптичного модуля, а самі модулі докуповували окремо.

Редакції відомо, що аналогічні комплекси передавали криворізькій бригаді тероборони. Щоправда, редакція не може ані підтвердити, ані спростувати інформацію щодо того, чи на опублікованих головою Ради оборони Кривого Рогу 20 лютого фото саме той комплекс, про який йшлося в описаній вище закупівлі.


Водночас зауважимо, що у системі Spending.gov.ua є інформація про сплату 6 мільйонів 774 тисяч 894 гривень ТОВ «Атлон Авіа» 29 грудня 2022 року за купівлю «Фурії» (якої саме комплектації – наразі медіа невідомо).


У системі Prozorro поки що інформації щодо цієї закупівлі немає, проте є інформація про інші закупівлі, які стосуються допомоги територіальній обороні що несе службу на території Дніпропетровської області та поза її межами.Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
33 хв

Все гаразд

05 : 17

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com