СБУ викрила ботоферму, яка закликала донатити на підтримку окупантів

СБУ викрила ботоферму, яка закликала донатити на підтримку окупантів

Фото: СБУ України

Спеціалісти Служби безпеки України Запорізької області заблокували діяльність потужної прокремлівської ботоферми у Запоріжжі.

За даними слідства, незаконну діяльність організував місцевий спеціаліст із інформаційних і телекомунікаційних технологій.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Спеціалізоване обладнання, яке він використовував, дозволяло щодня реєструвати нові анонімні облікові записи у соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.

Кілька тисяч ботів поширювали дезінформацію про обстановку на південному фронті, популяризували російські окупаційні угруповання і закликали донатити на їхню підтримку.

Крім цього, організатори ботів займались дискредитацією командування Сил оборони України та підбурювали українських громадян ухилятися від мобілізації.

Вже на початку своєї діяльності ботоферма мала майже 2 тисячі фейкових акаунтів, які поширювали проросійські наративи нібито від імені місцевих жителів.

Під час обшуку в офісі фігуранта правоохоронці виявили:
  • комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • 2,5 тисячі SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;
  • спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення.
У межах кримінального провадження за ч.2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) триває розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення винних до відповідальності.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну