Що робитимусь із зібраними у криворіжців лампами розжарювання

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
В Україні, у перший тиждень лютого, стартувала програма обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. За перші три дні у відділеннях Укрпошти українці вже обміняли понад 750 тис. ламп.

Проте, куди діватимуть зібрані лампи розжарювання?

Про це в ефірі телемарафону єдиних новин розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Уряд запровадив модель, яка дозволить всі лампи розжарювання відправити на вторинну переробку, а не просто викинути їх на смітник. Перед запуском послуги ми спільно з Мінекономіки провели низку нарад з головами обласних військових адміністрацій, де розповіли про механізм поводження з лампами розжарювання», — зазначив Руслан Стрілець

За його словами, місцева влада укладатиме договори зі спеціалізованими підприємствами. Вони, у свою чергу, забиратимуть лампи в Укрпошти та здійснюватимуть їх вторинну переробку. Усі роботи виконуватимуться за рахунок екологічного податку, який надходить до місцевих бюджетів.

За словами Міністра, собівартість утилізації 1 лампи коливається від 50 копійок до 1,5 грн. Тож у середньому на утилізацію 50 млн ламп потрібно буде близько 100 млн грн, без врахування логістики доставки ламп на переробні підприємства.

«Для України важливо сьогодні показати європейським партнерам, що ми теж розуміємо принципи кругової економіки і впроваджуємо їх у своїй країні. І переробка ламп може стати одним з таких прикладів. Ми ж маємо звикати до цивілізованих моделей поводження з відходами. Адже вже у липні набере чинності рамковий євроінтеграційний закон, який запустить масштабну реформу системи управління відходами», — підкреслив Руслан Стрілець.

Читайте також: У Кривому Розі почали обмінювати електричні лампи розжарювання на енергозберігаючі

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
44 хв

Все гаразд

14 : 10

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com