Дніпропетровщина не забезпечена необхідним рівнем електроенергії через низькі ліміти, — ДТЕК

Дніпропетровщина не забезпечена необхідним рівнем електроенергії через низькі ліміти, — ДТЕК

Фото: Перший Криворізький

Протягом останнього тижня Дніпропетровській області доводять на день ліміт на споживання електроенергії близько 1180 МВт. Це 53% від потреби всієї області в потужності за нормальних умов роботи енергосистеми — 2200 МВт. Нічний ліміт доводять в середньому 1155 МВт.

Про це йдеться на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі.

Доведений ліміт розподіляється між трьома ключовими категоріями споживачів: побут, промисловість та критична інфраструктура.

За умов вищезазначеного ліміту на потреби критичної інфраструктури та супутні приєднання спрямовується 600 МВт потужності (27%), на промисловість, яка виконує важливі функції та не може зупиняти виробничі процеси, — 250 МВт (11%). На потреби населення та малого бізнесу лишається близько 305-330 МВт потужності (15%).

В такому ліміті за поточних погодних умов ДТЕК Дніпровські електромережі застосовує для побутових споживачів графік стабілізаційних відключень: 5 через 4 (5 годин зі світлом та 4 — без), але вимушений суттєво обмежувати споживання великих промислових підприємств, чия робота надважлива у цей час.

За формування лімітів для кожної області відповідає НЕК Укренерго. Контролює доцільність цих прорахунків для кожної області — Міністерство енергетики. Головна задача оператора системи розподілу — дотримуватися доведених лімітів задля збереження роботи енергосистеми в умовах дефіциту електроенергії.

Для забезпечення промисловості та населення Дніпропетровської області потужністю у межах, необхідних для стабільної роботи, мають бути переглянуті підходи до формування лімітів на рівні Міністерства та НЕК Укренерго.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну