НБУ випустив пам`ятну монету присвячену 150-річчю українського митця Василя Кричевського
![НБУ випустив пам`ятну монету присвячену 150-річчю українського митця Василя Кричевського НБУ випустив пам`ятну монету присвячену 150-річчю українського митця Василя Кричевського](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/cf412436/574979_782cc002b0b46027057b1bafe590d9db5e2559a4e896df22457a75f18ec65a5b1674658259.jpg)
Фото: НБУ
Про це повідомляє Національний Банк України.
Василь Кричевський – один із самобутніх українських митців кінця XIX – середини XX століття. Мав універсальний талант: творив в архітектурі й малярстві, працював над оформленням книг, театральних вистав і кінофільмів, розробляв дизайн національного герба України, печатки держави, паперових грошей та марок Української Народної Республіки.
З лицьового боку монети на тлі орнаменту, розробленого Василем Кричевським, розміщений напис УКРАЇНА, під яким Державний Герб України.
Праворуч і ліворуч від нього – рік карбування монети, 2023, у центрі – стилізоване декоративне дерево життя – елемент Державного кредитного білета УНР.
На реверсі монети розмістили портрет митця, праворуч від якого – композиція, що представляє його спадок: герб УНР, під яким перший зразок нового українського архітектурного стилю – головний фасад будинку Полтавського губернського земства (1903–1908), побудованого за проєктом Кричевського.
Тираж монети становить 30 тисяч штук номіналом 2 гривні.
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"