Нове життя використаних електронних цигарок: криворіжець виробляє павербанки на передову

Нове життя використаних електронних цигарок: криворіжець виробляє павербанки на передову

Фото: Перший Криворізький

Волонтер з Кривого Рогу виробляє з використаних електронних цигарок павербанки різної потужності та лампочки для бліндажів, а потім передає їх військовим на передову.

Найскладніше в роботі зараз, говорить волонтер Андрій Кротов, підлаштовуватися під постійні відключення світла.

Андрію 36 років, він працює оператором посту управління гарячого металу на “АрселорМіттал Кривий Ріг”. У Андрія та його дружини Анни Кротових двоє дітей: 11-річний Дмитро та 5-річна Олександра.

Все це заради родини

Електронікою та електрикою Андрій захоплювався з дитинства: “Дуже подобалось розбирати маленькі машинки на радіокеруванні — розбирав моторчики з них, десь їх пристосовував, щось робив з ними”.

Андрій жодного разу не викликав майстрів, він сам ремонтує побутову техніку та власний автомобіль.
«Коли ці орки зайшли до нас і почалась війна, я збирав всі гроші, що в мене були, і допомагав хлопцям з перших днів війни, чим міг. А коли вже закінчились гроші, подумав: “А чого не робити те, що я вмію своїми руками?”», — пригадує чоловік.

Так почалось виробництво павербанків

Андрій та його помічник Дмитро Останній розбирають цигарки, закуповують необхідні речі: корпуса, штепселі, індикатори тощо та збирають готовий пристрій. Гроші на закупівлю необхідного їм допомагає збирати волонтер Богдан Пятков. Анна Шишакова, племінниця Андрія, збирає використані цигарки у пунктах продажу, куди їх приносять небайдужі криворіжці.

“Все це я роблю заради своєї родини: дружини, дітей, всіх своїх рідних. Заради нашої країни та нашої перемоги”, — говорить Андрій.
Місткість павербанків коливається від 50 до 150 тисяч міліампер .

За словами Андрія, ними можна заряджати як телефони, ліхтарики, так і дрони, прилади нічного бачення та ноутбуки. Зараз Андрій збирає потужний павербанк для старлінка.

Для виробництва найменшого павербанка необхідно 32 акумулятори з цигарок, для великих — близько 160.

Собівартість великих павербанків на 150 тисяч міліампер близько тисячі гривень. Аналогічні з магазину коштують вчетверо більше.

Військовослужбовці задоволені виробами Андрія, та постійно звертаються до нього знову і знову, потреба у пристроях велика.

На виготовлення одного пристрою необхідно приблизно пів дня, але все дуже ускладнюється через постійні відключення світла. Тоді Андрій вимушений паяти деталі менш потужним паяльником, який працює від USB.

З літа Андрій зібрав понад 60 павербанків різної потужності.



Світло переможе темряву

Окрім павербанків Андрій виготовляє лампочки для бліндажів. Вони також працюють від акумуляторів з використаних цигарок, їх можна заряджати та вмикати спеціальною кнопкою на цоколі (фото).

Використані лампочки Андрію передають ящиками з магазину Електроімпульс.

Лампочок для бліндажів чоловік передав військовим вже понад 200 штук.



Як криворіжці можуть допомогти

У Андрія та його команди є велика потреба саме в акумуляторах з використаних цигарок. Потреба у павербанках у військових велика, замовлень дуже багато, але немає з чого їх збирати.

Майже у кожному пункті продажу електронних цигарок у Кривому Розі ви можете побачити скриньку для збору вже використаних пристроїв, будь ласка, приносьте їх на переробку. Це не лише екологічно, а і наближає перемогу України.

Слідкувати за звітами про передачу павербанків та лампочок, а також ставити питання про допомогу можна в інстаграмі Богдана Пяткова.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю ІА “Перший Криворізький” та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Обстріл Дніпропетровщини: поліція прийняла понад 230 заяв про пошкодження майна

Обстріл Дніпропетровщини: поліція прийняла понад 230 заяв про пошкодження майна

Фото: Національна поліція Дніпропетровської області

Після нічної атаки на Павлоград кількість звернень від громадян щодо пошкодженого майна вже сягнула понад дві сотні.

Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції Дніпропетровської області.

Станом на 15:00 правоохоронці зареєстрували вже 237 повідомлень. З них 175 заяв мешканці подали безпосередньо на місці руйнувань, ще 62 звернення надійшли телефоном на лінію «102».

Поліція продовжує працювати в місті: фіксує наслідки удару, приймає заяви від людей, допомагає документувати збитки для подальшої компенсації.

Нагадаємо, що 27 квітня близько 2-ї ночі російські військові атакували Павлоград та район ударними безпілотниками. Удар припав по цивільній інфраструктурі. Внаслідок атаки загинув чоловік, постраждала 14-річна дівчина.

Пошкоджень зазнали багатоповерхівки, магазини, об'єкти міської інфраструктури та сільськогосподарське підприємство. Люди залишилися без вікон, електрики, газу, деякі приміщення вигоріли.

Правоохоронці закликають постраждалих мешканців подавати заяви про пошкоджене майно, щоб надалі мати можливість отримати державну допомогу через програму «єВідновлення».

Документування наслідків триває. Рятувальники, поліція, представники міської влади та волонтери працюють у посиленому режимі, допомагаючи людям ліквідовувати наслідки атаки.


Посилання скопійовано в буфер обміну