Нове життя використаних електронних цигарок: криворіжець виробляє павербанки на передову

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Волонтер з Кривого Рогу виробляє з використаних електронних цигарок павербанки різної потужності та лампочки для бліндажів, а потім передає їх військовим на передову.

Найскладніше в роботі зараз, говорить волонтер Андрій Кротов, підлаштовуватися під постійні відключення світла.

Андрію 36 років, він працює оператором посту управління гарячого металу на “АрселорМіттал Кривий Ріг”. У Андрія та його дружини Анни Кротових двоє дітей: 11-річний Дмитро та 5-річна Олександра.

Все це заради родини

Електронікою та електрикою Андрій захоплювався з дитинства: “Дуже подобалось розбирати маленькі машинки на радіокеруванні — розбирав моторчики з них, десь їх пристосовував, щось робив з ними”.

Андрій жодного разу не викликав майстрів, він сам ремонтує побутову техніку та власний автомобіль.
«Коли ці орки зайшли до нас і почалась війна, я збирав всі гроші, що в мене були, і допомагав хлопцям з перших днів війни, чим міг. А коли вже закінчились гроші, подумав: “А чого не робити те, що я вмію своїми руками?”», — пригадує чоловік.

Так почалось виробництво павербанків

Андрій та його помічник Дмитро Останній розбирають цигарки, закуповують необхідні речі: корпуса, штепселі, індикатори тощо та збирають готовий пристрій. Гроші на закупівлю необхідного їм допомагає збирати волонтер Богдан Пятков. Анна Шишакова, племінниця Андрія, збирає використані цигарки у пунктах продажу, куди їх приносять небайдужі криворіжці.

“Все це я роблю заради своєї родини: дружини, дітей, всіх своїх рідних. Заради нашої країни та нашої перемоги”, — говорить Андрій.
Місткість павербанків коливається від 50 до 150 тисяч міліампер .

За словами Андрія, ними можна заряджати як телефони, ліхтарики, так і дрони, прилади нічного бачення та ноутбуки. Зараз Андрій збирає потужний павербанк для старлінка.

Для виробництва найменшого павербанка необхідно 32 акумулятори з цигарок, для великих — близько 160.

Собівартість великих павербанків на 150 тисяч міліампер близько тисячі гривень. Аналогічні з магазину коштують вчетверо більше.

Військовослужбовці задоволені виробами Андрія, та постійно звертаються до нього знову і знову, потреба у пристроях велика.

На виготовлення одного пристрою необхідно приблизно пів дня, але все дуже ускладнюється через постійні відключення світла. Тоді Андрій вимушений паяти деталі менш потужним паяльником, який працює від USB.

З літа Андрій зібрав понад 60 павербанків різної потужності.Світло переможе темряву

Окрім павербанків Андрій виготовляє лампочки для бліндажів. Вони також працюють від акумуляторів з використаних цигарок, їх можна заряджати та вмикати спеціальною кнопкою на цоколі (фото).

Використані лампочки Андрію передають ящиками з магазину Електроімпульс.

Лампочок для бліндажів чоловік передав військовим вже понад 200 штук.Як криворіжці можуть допомогти

У Андрія та його команди є велика потреба саме в акумуляторах з використаних цигарок. Потреба у павербанках у військових велика, замовлень дуже багато, але немає з чого їх збирати.

Майже у кожному пункті продажу електронних цигарок у Кривому Розі ви можете побачити скриньку для збору вже використаних пристроїв, будь ласка, приносьте їх на переробку. Це не лише екологічно, а і наближає перемогу України.

Слідкувати за звітами про передачу павербанків та лампочок, а також ставити питання про допомогу можна в інстаграмі Богдана Пяткова.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю ІА “Перший Криворізький” та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
16 хв

Все гаразд

08 : 07

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com