24 випадки малярії зафіксували на Дніпропетровщині за останнє десятиріччя
![24 випадки малярії зафіксували на Дніпропетровщині за останнє десятиріччя 24 випадки малярії зафіксували на Дніпропетровщині за останнє десятиріччя](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/cf412436/574866_6da52f2a5e6aafafeb9a646cd6e7cffc110acba06fd74655a4cf1fb4b6f170b01674498094.jpg)
Фото: pixabay
За останні 10 років захворювання виявили у 24 людей. Новий випадок зафіксували і цьогоріч.
Про це повідомила обласна військова адміністрація.
«Малярія – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укус малярійних комарів. Такий випадок стався і цьогоріч, чоловік пролікували в інфекційному стаціонарі. Його вже виписали», – розповіла лікарка-паразитолог Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб Лариса Штепа.
Вона зауважила також, що несвоєчасне виявлення та лікування хвороби може призвести до смерті. Симптоми з’являються через 1-6 тижнів після зараження.
Серед них – періодичне підвищення температури, посилене потовиділення, озноб, головний біль, слабкість та біль у м’язах. Згодом у хворого збільшується печінка, селезінка, розвивається анемія.
Захворювання виявляють переважно у людей, які перебували у країнах Африки, Азії та Південної Америки. Загалом заразитися малярією можна у 87 країнах світу.
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"