У Збройних Силах все своє життя, — військовий медик Ігор Олександрович

У Збройних Силах все своє життя, — військовий медик Ігор Олександрович

Фото: Перший Криворізький

Військовий медик, полковник Збройних Сил України Ігор Олександрович, показує нові автівки, які допоможуть бійцям на передовій влаштувати побут. Ми навмисно не називаємо прізвище полковника, це заборонено з міркувань безпеки. Полковник, який відповідає за медицину на війні — це насамперед ефективний менеджер, який буквально балансує між рятуванням життя захисників і задоволенням потреб, заповненням стосів документів, постійними домовленостями про матеріальну допомогу, медичне обладнання та препарати.

Журналісти “Першого Криворізького” поспілкувались з полковником, коли він оглядав нове медичне обладнання, яке рушить на передову.

Ігор закінчив цивільний навчальний заклад та одразу вступив в Українську військово-медичну академію у Києві.

“Все своє життя я у Збройних Силах України. З 2014 року, з самого початку війни, проходив службу”, — говорить медик.
За ці роки Ігор Олександрович бачив десятки, а може й сотні випадків каліцтва і травмування військовослужбовців ЗСУ.

Ігор Олександрович
І хоча на передовій часто не вистачає доступу до хорошого медичного обладнання, військові медики завжди намагаються попередити ризики важких травм. Чим легша травма і оперативніше надана допомога — тим простіше пораненим військовим повернутися до нормального життя після служби.

Звичайний робочий день Ігора проходить у постійному русі. На його плечах не безпосередня допомога тим, хто має осколкові, вогневі та інші поранення, він має спілкуватися з начмедами військових частин, допомагати налагодити їм роботу на передовій, сконтактуватися із медзакладами Міністерства охорони здоров’я та Міноборони тощо.

Також полковнику доводиться шукати нові можливості для надання кваліфікованої допомоги бійцям. Нещодавно гостро стало гігієнічне та стоматологічне питання.

“Холод впливає на відчуття зубного болю, а біль — на виконання бойових завдань. Нам необхідно максимально людей відсторонити від проблем з зубами”, — говорить Ігор.
Військові попросили чиновників та депутатів, які допомагають армійцям і за власний кошт, і за бюджетний, придбати унікальну машину, яка обладнана всім необхідним для санації, пломбування, видалення зубів.

“Це обладнання безцінне. Завдяки мобільності ми максимально наближаємо стоматологічну допомогу до переднього краю. Автівка на 100% укомплектована: крісло, рентген, лампа, шафа для дезінфекції, генератор. Бери і починай працювати”, — говорить Ігор Олександрович.
Лікування для бійців безкоштовне, у штаті є військові стоматологи.

Військовослужбовці, які дислокуються поруч із Криворізьким районом, тримають оборону та готуються до контрнаступальних дій, говорить полковник Сергій Самчук. Як і всім людям, які важко фізично працюють, їм хочеться мати не лише засоби праці, у випадку військових це боєприпаси і зброя, а й жити у гідних побутових умовах.

Сергій Самчук
“У кожного підрозділу на своїх позиціях обладнані лазні, є буржуйки, завдяки яким гріють воду. Де є живлення або генератори, в тих місцях є бойлери та пральні машини. Інакше речі доводиться прати вручну”, — говорить Сергій Самчук.
Тому військовим передали ще й мобільний санітарний комплекс, який обладнаний душовими кабінками, умивальниками, туалетом та пральними машинами й сушарками.

“Хлопці зможуть в тих умовах, де вони зараз перебувають, в степу, в полях випрати свій одяг, помитися в теплих умовах. Коли хлопці переїжджають десь далі, за ними всі ці речі переїздять”, — говорить начальник Криворізької військової адміністрації Євген Ситниченко.

Євген Ситниченко
До нього є і генератор, на випадок, якщо не буде електроенергії.

“Підтримка Збройних Сил від цивільного населення, волонтерів, меценатів тільки посилюється і буде продовжувати, тому ми не будем зупинятись і нищити ворога до останнього, і звільняти наші землі”, — запевняє полковник Самчук.


Коли Україна переможе і війна закінчиться, Ігор Олександрович, як і, певно, більшість українців та українок, мріє відпочити,та нарешті жити у спокої та впевненості у завтрашньому дні.

Різні необхідні для військових речі закуповують за бюджетні кошти району, міста, держави. Допомагають меценати та волонтери. Але на війні ці предмети мають недовгий вік, тому донати ніколи не зайві. Знайдіть фонд, або волонтерів, якім ви довіряєте, переказуйте посильні суми, допомагайте речами або руками. Можна виготовляти окопні свічки, здавати використані одноразові цигарки та багато іншого, таким чином пришвидшити нашу перемогу.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну