Кремль готує росіян до затяжної війни та майбутніх численних жертв – Інститут вивчення війни

Кремль готує росіян до затяжної війни та майбутніх численних жертв – Інститут вивчення війни

Фото: Перший Криворізький

Кремль посилює інформаційні операції в середині Росії для представлення неспровокованого вторгнення в Україну як вимушеного кроку та підготовки населення Росії до тривалої війни і майбутніх численних жертв серед росіян.

Про це йдеться в останньому звіті американського Інституту вивчення війни.

Як зауважили американські аналітики, 19 і 20 січня в російських джерелах з’явилися фото систем протиповітряної оборони, встановлених на даху будівлі міністерства оборони РФ у Москві та навколо міста.

При цьому речник Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати зображення, депутат держдуми Євген Лебедєв назвав їх фейком, а більшість російських блогерів із задоволенням відреагували на них і зазначили, що тепер жителі Москви нарешті дізнаються, що Росія веде «важку війну» в Україні.

«Малоймовірно, що в кремлі вважають реальними удари України по Москві. Ймовірно, розгортання систем протиповітряної оборони в Москві має на меті нагнітання ситуації в Росії та посилення серед росіян відчуття загрози через війну в Україні, щоб підготувати російський внутрішній інформаційний простір до тривалої війни в Україні та подальших численних жертв», — ідеться в звіті.

На думку аналітиків ISW, демонстративне посилення ППО Москви також може бути частиною нової інформаційної операції кремля зі створення асоціації війни в Україні з російськими міфами про Велику Вітчизняну війну для збільшення підтримки росіянами війни і подальшої мобілізації шляхом абсурдного зображення України як загрози Росії і решті російського центру за аналогією загроз, створених нацистською Німеччиною під час вторгнення в Радянський Союз.

Крім того, Кремль продовжує інформаційні операції з погрозами ескалації через військову допомогу Заходу Україні.

Про це свідчить заява речника кремля Дмитра Пєскова 20 січня, що ймовірне рішення міністрів оборони західних держав на черговому Рамштайні надати Україні танки лише «додасть проблем Україні та українському народу».

«Кремль прагне підірвати готовність Заходу надавати допомогу Україні, намагаючись спровокувати побоювання щодо ескалації між Росією та Заходом чи загострення війни в Україні, де Росія не може досягнути успіхів. Швидше за все, на подальшу військову допомогу Заходу Україні кремль продовжить відповідати розмитими погрозами ескалації, які, втім, не матимуть подальших практичних наслідків», — зазначається у звіті.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну