Для шкіл у Кривому Розі закуповують буржуйки – хто, скільки і у кого

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У Кривому Розі відділи освіти районних у місті рад і навчальні заклади з осені закуповують буржуйки. Вони коштують переважно по 15 тисяч гривень, але були випадки, коли пічки продавали по 8 тисяч гривень.

Інформація про тендери розміщена на сайті державних закупівель Prozorro.

Наприклад, Криворізька гімназія №98 купила буржуйку у ТОВ «Будинок дверей» за 15 тисяч гривень. За даними аналітичної платформи Youcontrol, ця ТОВ працювала ще із кількома замовниками з Кривого Рогу:

  • відділ освіти Інгулецької райради замовляв монтаж твердопаливних печей і 11 твердопаливних бездимних печей ПБ-01,
  • Департамент освіти та науки виконкому міськради — встановлення печей-буржуйок бездимних у Криворізькій гімназії №55 і 4 бездимні пічки Greta Pro.

Торік сума підписаних угод склала 328 697 гривень, йдеться у Youcontrol, а на сайті Spending сказано, що ТОВці перерахували 343 697 гривень.

Відділ освіти Довгинцівської райради замовив 13 буржуйок із комплектуючими у ФОПа Богдана Лиманського за 169 000 гривень. Тобто, можна припустити, що середня ціна однієї печі – 13 000 гривень. На сайті немає даних щодо конкретних місць використання буржуйок. Цей ФОП – активний учасник торгів, він отримував замовлення від різних криворізьких структур, які фінансуються коштом платників податків. Наприклад, цьогоріч він обслуговуватиме пам’ятник і підземний перехід на 95 кварталі.

А відділ освіти Покровської райради міста замовив 40 буржуйок для укриттів навчальних закладів на території району. Замовлення на 592 620 гривень отримало ТОВ «МПС-С».Ця фірма займалася ремонтом укриттів в районів, вона постачає продукти у заклади освіти, та й загалом бере активну участь у тендерах. Тільки наприкінці року ТОВка отримала щонайменше десяток платежів з бюджету району.Відділ освіти Саксаганської райради теж наприкінці року купив 40 пічок. Їх замовили у ТОВ «Агроном-КР» по 15 000 гривень за штуку. Розподілили їх між навчальними закладами району.
Металургійна райрада планує замовити у ФОПа Єрмолова, який робив ремонти в укриттях, і встановлення буржуйок в закладах освіти Металургійного району. Скільки саме буржуйок і де встановлять, наразі інформації немає, а вартість послуги згідно з договором складе 223 877 гривень. З цим підприємцем місцева влада працює вже кілька років, йдеться на Youcontrol. Він ремонтував дитячі майданчики, пам’ятники, зупиночні комплекси тощо.

Є у місті заклади, які самі замовляли печі та інші речі, які можуть знадобитися через масовані атаки росіян по енергетичній інфраструктурі України.

Наприклад, Криворізький Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр замовив у ФОПа Віктора Мандрика пічку за 15 000 гривень, а ще купував місткості для води, ліхтарики тощо. У цього підприємця товари купували і комунальні підприємства, і гімназії, і відділи освіти інших районів міста.

Чи закуповувалися печі у Центрально-Міському районі Кривого Рогу – редакції невідомо.

У Тернівському районі міста оголосили один тендер на закупівлю буржуйок. Бажаючих продати їх знайшлося аж 12. Переможцем стало ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Призма», яке 15 буржуйок продало за 119 тисяч гривень – ця пропозиція була фінансово найбільш вигідна. Ціна однієї буржуйки склала 7 999 гривень. Це одна із найдешевших буржуйок, куплених за бюджетні кошти у Кривому Розі.Огляд закупівель не є репрезентативним, до нього увійшла лише частина криворізьких замовників та постачальників, які укладали угоди щодо купівель твердопаливних пічок.Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

13 : 44

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Місто

Booking.com