Аварійні відключення електрики тривають у 8 регіонах України, – Укренерго

Аварійні відключення електрики тривають у 8 регіонах України, – Укренерго

Фото: Перший Криворізький

Енергогенеруючі підприємства на сьогодні не покривають і чверті споживання електрики в Україні, тому аварійні відключення застосовані у восьми областях.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

«Споживання електроенергії: прогнозується дещо меншим, ніж учора. Цьому сприяє потепління. Водночас зберігається суттєвий дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у вечірній пік споживання. Наразі генерація не покриває четверть споживання в країні»,
– йдеться в повідомленні компанії у фейсбуці.

Повідомляється, що через перевищення лімітів споживання застосовані аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Житомирській та Черкаській областях.

«Також у районі бойових дій на Харківщині та Донеччині є пошкодження у мережах обленерго, та попри оперативні ремонти, після кожного наступного ракетного чи удару БПЛА росіянами по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше», — додали у компанії.

За даними «Укренерго», понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі через захоплення військами РФ. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС та Каховська ГЕС.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях півдня є більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну