Повістки через «Дію» не надсилатимуть — роз’яснення Мінцифри

Повістки через «Дію» не надсилатимуть — роз’яснення Мінцифри

Фото: Перший Криворізький

Новий порядок ведення військового обліку в Україні, затверджений Кабміном 30 грудня 2022, не передбачає розсилку повісток через «Дію».

Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

За його словами, деякі ЗМІ написали, що через відтепер надсилатимуть повістки через «Дію» .Насправді ж, постанова цього не передбачає.

«У нашому плані поки немає таких завдань, адже ще багато моментів потрібно доопрацювати разом із Міністерством оборони. Нещодавня постанова лише впорядкувала низку норм 2016 року, в тому числі — пов’язаних із реєстрацією місця проживання» , — зазначив Банік.

Головна мета нового порядку — зібрати повну інформацію про наявні військові резерви.

Щодо «Дії» – як йдеться в документі, за допомогою військовозобов?язані самі зможуть подати заяву, щоб стати на військовий облік.

Якщо Ви прочитали цю статтю, то просимо оцінити її, щоб у майбутньому матеріали сайту «Перший Криворізький» були кориснішими!

Торгували довідками: у Кривому Розі судитимуть двох посадовців військово-лікарської комісії

Торгували довідками: у Кривому Розі судитимуть двох посадовців військово-лікарської комісії

Фото: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону

Прокурори Криворізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону скерували до суду обвинувальний акт проти лікаря-невропатолога та секретаря військово-лікарської комісії. Їх підозрюють у вимаганні грошей у призовників за внесення фіктивних діагнозів до медичних документів.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону.

Посадовці за попередньою змовою організували схему «відбілювання» чоловіків призовного віку. За неправомірну вигоду вони оформлювали довідки з вигаданими захворюваннями, що дозволяли служити лише в тилу — в територіальних центрах комплектування або інших небойових підрозділах.

Правоохоронці затримали обох фігурантів на робочому місці одразу після одержання хабарів — 800 та 200 доларів США.

Їм інкримінують одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення уповноваженої особи, вчинене групою осіб за попередньою змовою (частина 2 статті 28, частина 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України).

Наразі матеріали справи передали до суду.

Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі або обмеження волі з конфіскацією майна.

Також раніше ми писали, що за три місяці 2025 року Міністерство оборони оштрафувало на понад 6 мільйонів гривень низку постачальників продуктів для Збройних сил України.

Посилання скопійовано в буфер обміну