Уряд скасував аукціони у торгах Prozorro

Уряд скасував аукціони у торгах Prozorro

Фото: Перший Криворізький

Кабінет Міністрів України тимчасово змінив правила торгів на сайті держзакупівель Prozorro: на шість місяців скасовані аукціони.

Як ці зміни вплинуть на торги, редакції “Першого Криворізького” пояснили експерти Transparency International Ukraine та Центру протидії корупції.

Як було раніше

Раніше, щоб отримати контракт і виконати замовлення за кошти із бюджету громади, в призначений день учасники тендеру могли тричі знизити ціну, тобто торгуватися.

Що змінилося у 2023 році


Тепер переможцем стає той, хто дасть найменшу ціну під час надання першої пропозиції.

Як це пояснює міністерка економіки

Уряд пояснив своє рішення проблемою з підключенням бізнесу до аукціонів в умовах відключення електроенергії.

“Для ставки на пониження в аукціоні відведено 2-3 хвилини. І через блекаут підприємці часто не можуть брати подальшу участь у торгах”, — говорить міністерка економіки Юлія Свириденко.

Що не міняється

Інші етапи торгів залишилися без змін, вони й надалі будуть у системі Prozorro, конкурентними та відкритими для всіх.

Міністерство економіки не надало достатньої інформації, наскільки проблема з підключенням до аукціонів масова серед підприємців та наскільки критичний її вплив на тендери, вважають фахівці Transparency International Ukraine.

Що можна було б зробити

Експерти закликають розглянути можливість зробити ухвалене рішення більш гнучким: запровадити його для окремого сегменту закупівель або надати учасникам можливість запрограмувати участь в аукціоні наперед.

Чому не можна просто збільшити час на зменшення ставки

Збільшення часу для аукціону — це технічно складна задача, вважає екс-очільник Prozorro Василь Задворний.

“Збільшувати час треба на 4-6 годин (бо треба ж доїхати ще). А значить — треба підвищувати захист аукціонів, а ще це збільшує навантаження на систему”, — написав Задворний на своїй сторінці у соцмережі.

Якщо ви прочитали цю новину, то пропонуємо пройти невелике опитування, результати якого допоможуть редакції та сайту «Перший Криворізький» стати краще для вас

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну