В Україні прогнозують катастрофічне падіння народжуваності в 2023 році

Головне фото новини
Фото: BBC
1kr.ua
У 2023 році в Україні прогнозується катастрофічне падіння народжуваності, а до 2030 року населення може скоротитися до 35 мільйонів.

Про це йдеться у заяві директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птахи академіка НАН України Елли Лібанової.

«Я мрію, щоб до 2030 року нас було 35 мільйонів. На жаль, цього може не бути. Тому що війна триває, ми втрачаємо людей через надмірну смертність. Це не лише загиблі, а й ті, що вмирають через стреси, перевантаження, неякісне харчування, недостатність медичної допомоги», — сказала Лібанова.

Втрати населення через війну і пов'язані з нею міграційні процеси вона оцінює як катастрофічні.

Крім того, за словами Лібанової, позначається низький рівень народжуваності.

Ще однією проблемою вона вважає міграцію. Адже люди, котрі втекли від війни за кордон, живі і є надія, що вони повернуться. А перспектива повернення насамперед залежатиме від тривалості бойових дій та умов, які формуватимуться після війни.

«Чим довше люди будуть за кордоном, тим більше вони адаптуються і намагатимуться залишитися там назавжди. Крім того, що довше триватиме гаряча фаза війни, то сильніше буде зруйновано нашу інфраструктуру — як виробничу, так і соціальну, насамперед житлову. Якщо у людей зруйновано житло і якщо у них немає роботи, їм не буде куди і навіщо повертатися»
, — пояснила Лібанова.

За даними ООН, чисельність населення Землі сягла 8 мільярдів людей.

Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького»


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
37 хв

Все гаразд

01 : 26

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com