З 14 грудня водіям можна використовувати електронне водійське посвідчення в Дії: подробиці

З 14 грудня водіям можна використовувати електронне водійське посвідчення в Дії: подробиці

Фото: Минцифра

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав постанову, завдяки якій є можливість використовувати лише електронне водійське посвідчення в Дії без додаткового отримання пластикового.

Відтепер під час оформлення посвідчення водія українці можуть обирати: зробити лише діджитал-документ чи замовити пластикову картку.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Постанова набуває чинності 14 грудня, тобто майже за тиждень.

На сайті Мінцифри вказали, що Україна стала четвертою країною Європи, яка має цифрові посвідчення водія. До того ж вони мають таку юридичну силу, як і їхні пластикові аналоги.

«Ми будуємо цифрову державу з філософією – діджитал first, де кожна послуга буде комфортною та логічною. Без бюрократії, зайвих походів в держоргани, довідок заради довідок. Оформлення і видача посвідчення водія в електронному форматі – це ще один революційний крок у цифровізації документів. Українці можуть отримати лише діджитал-посвідчення в Дії та використовувати їх у всіх життєвих ситуаціях. Без пластикового аналога», — зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Посвідчення водія доступні також в англомовній версії. До того ж, права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді.


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну