У Мінекономіки розповіли про реальну кількість безробітних в Україні

У Мінекономіки розповіли про реальну кількість безробітних в Україні

Фото: Перший Криворізький

Фактична кількість безробітних в Україні становить 2,6 мільйони осіб, тоді як у на обліку Державної служби зайнятості перебуває лише 215 тисяч безробітних. Наступного року прогнозують, що кількість фактичних безробітніх зросте до 2,8 мільйонів осіб.

Про це повідомили у Мінекономіки.

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, наразі у Державній службі зайнятості є 27 тисяч вакансій (торік на цю дату їх було 61 тисяча), тобто на одне робоче місце претендують вісім офіційно зареєстрованих безробітних.

"Якщо говорити про фактичне безробіття, то на кінець 2022 року ми маємо 2,6 мільйонів безробітних, а 2023 року ми прогнозуємо трохи більше 2,8 мільйонів безробітних осіб", — сказала вона.

Через війну рівень безробіття в Україні сягнув рекордних 35%.

Про це повідомляє Національний банк України.

Міграція українців за кордон та мобілізація стримали зростання рівня безробіття. Без цих факторів ситуація була б гіршою.

"До кінця року рівень безробіття скоротиться з пікових значень у ІІ кварталі 2022 року завдяки відновленню економіки та збільшенню попиту на робочу силу. Утім, як і в інших країнах (наприклад, колишньої Югославії), навіть після закінчення активних бойових дій, безробіття знижуватиметься повільно та залишатиметься на вищих рівнях, ніж раніше, через довгострокові наслідки війни", – йдеться у повідомленні Нацбанку.

Загалом, прогнозують у НБУ, номінальні зарплати 2022 року скоротяться на 12%, а в реальному вимірі – на 27%.

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну