Понад 25 тисяч пацієнтів з ВІЛ/СНІД отримують безкоштовні ліки у медзакладах Дніпропетровщини

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Для пацієнтів з ВІЛ/СНІД передбачений пакет медичних гарантій. Консультації спеціалістів, обстеження, життєво необхідні ліки, психологічна підтримка. Усе це – безоплатно. На Дніпропетровщині отримують безкоштовні медикаменти понад 25 тисяч людей.

Про це повідомили під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

«Національна служба здоров’я України надає пакет медичних гарантій для пацієнтів з ВІЛ/СНІД. Це безкоштовне обстеження, консультації інфекціоніста, необхідні ліки й антиретровірусна терапія. Спочатку слід звернутися до сімейного лікаря. Якщо контролювати хворобу, можна мати довге і повноцінне життя», — зазначила експертка з питань ВІЛ/СНІД департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Ірина Чухалова.

Антиретровірусну терапію в області отримують більш ніж 25 тисяч пацієнтів, з них — майже 500 переселенців. Це пігулки, які пригнічують вірус. Пацієнти приймають їх протягом всього життя. Терапію призначає інфекціоніст і видає ліки безкоштовно.

Пацієнтам з ВІЛ/СНІД надають і безкоштовну психологічну підтримку.

Ірина Чуханова наголосила: дуже важливо своєчасно виявити хворобу. Тому раз на рік усім необхідно перевірятися.

Зробити тест можна у сімейного лікаря, в обласному центрі соціально значущих хвороб, у центрах СНІДу, кабінетах «Довіра». Тестування займає 10-15 хвилин.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
43 хв

Все гаразд

41 : 54

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com