Лікування за кордоном для травмованих чи онкохворих українців: як подати заявку

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У МОЗ пояснили, яких пацієнтів насамперед доправляють до клінік за кордоном під час війни в Україні. В разі потреби в медичній евакуації подається відповідний запит.

Фахівці зазначили, що насамперед на лікування за кордон транспортують дітей та дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, дітей з онкологічною патологією, а також людей із захворюваннями, які потребують комплексної спеціалізованої терапії.

Для того, щоб долучитися до евакуації, потрібно подати запит. Це можна зробити двома способами.

Через сімейного лікаря:


  • сімейний лікар чи фахівець стаціонару ухвалює рішення про необхідність направлення пацієнта на лікування за кордон та інформує про це обласного координатора з медичної евакуації;
  • обласний координатор опрацьовує запит та передає його до команди медичної евакуації в МОЗ;
  • МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медичної евакуації та, за згоди пацієнта, надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії і очікує пропозиції від лікарень з країн-членів Європейського Союзу, куди можуть перенаправити пацієнта;
  • коли відповідний медичний заклад у країнах-партнерах знайдено, узгоджуються питання щодо транспортування пацієнта.
Через онлайн-форму

Наразі багато людей втратили зв'язок із сімейними лікарями, тож МОЗ передбачило інший спосіб подавання заявки на медичну евакуацію — через онлайн-форму. Для цього на сайті Міністерства в розділі "Громадянам" необхідно самостійно заповнити відповідну заявку.

Далі МОЗ верифікує всі дані та перевіряє інформацію, після чого дадуть зворотний зв'язок.

Зазвичай підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до двох тижнів. Однак кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу.

Нагадуємо, що евакуація для українських пацієнтів здійснюється безкоштовно.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

12 : 12

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com