Ситуація в енергосистемі складна, але контрольована, – Укренерго

Ситуація в енергосистемі складна, але контрольована, – Укренерго

Фото: Перший Криворізький

Енергосистема України поступово відновлюється після масованої хвилі російських ракетних ударів.

Про це повідомили у НЕК "Укренерго".

"Ціллю вчорашньої атаки були переважно об'єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові. Енергосистема України та Молдови об'єднана та працює синхронно з європейською континентальною мережею", — розповіли у компанії.

За даними НЕК, в Україні ситуація залишається складною, але контрольованою.

"Укренерго реалізує відповідний протокол дій щодо повернення блоків електростанцій у роботу та разом із обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів. Насамперед живляться об'єкти критичної інфраструктури у всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо. Ремонтні бригади Укренерго та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки", — зазначається у повідомленні.

При цьому через специфіку атаки, що викликала зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні продовжується довше, ніж після попередніх атак.

"Усі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро- та теплоелектростанції, пізніше — атомна генерація. Увечері 24 листопада диспетчерський центр Укренерго прогнозує зменшення дефіциту в системі", — пояснили у НЕК.

При цьому, дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб тримати стабільну роботу за таких умов, застосовуються графіки обмежень споживання.

"Ми закликаємо споживачів, яким вже повернули енергоживлення, не нехтувати заходами економії електроенергії. Ми працюємо. Світло повертаємо. Ми впораємося", — резюмували у НЕК.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну