Криворіжцям нагадують як попередити та розпізнати інсульт

Криворіжцям нагадують як попередити та розпізнати інсульт

Фото: Дніпропетровська ОВА

Оніміння кінцівок, порушення мовлення, втрата координації — симптоми, які можуть вказувати на інсульт. Дотримуючись рекомендацій лікарів, є шанс попередити це захворювання та уникнути важких наслідків.

Про це розповіли в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Інсульт – це дуже важке і небезпечне захворювання, яке має високий ризик смертності та інвалідності. В Україні кількість інсультів щороку збільшується на 100 тисяч. Третина нових пацієнтів – молодше 65 років. Кожний четвертий випадок інсульту можна було попередити. Найкращий спосіб – профілактика», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Олексій Григорук.

Аби уникнути хвороби, важливо дотримуватися здорового харчування, відмовитися від паління та вживання алкоголю, бути фізично активними, контролювати артеріальний тиск та перевіряти рівень холестерину.

У групі ризику – люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, гіпертонію.

Викликайте «швидку», якщо помітили оніміння кінцівок, порушення мовлення, запаморочення, втрату координації, раптовий сильний головний біль, ураження зору та високий артеріальний тиск.

Пацієнти, які отримають допомогу упродовж 4-5 годин, мають більше шансів уникнути тяжких наслідків хвороби та повернутися до повноцінного життя, наголошує Олексій Григорук.

Додамо, що Національна служба здоров'я України надає пакет медичних гарантій для пацієнтів з інсультом чи підозрою на нього. Зокрема, можна безкоштовно пройти первинний огляд, зробити термінову комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію, неврологічні та лабораторні обстеження.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну