Зростання ціни на курячі яйця зупинилося — Мінагрополітики

Зростання ціни на курячі яйця зупинилося — Мінагрополітики

Фото: Перший Криворізький

Закупівельні ціни на тендерах на курячі яйця стабілізувалися.

Про це йдеться в заяві Мінагрополітики та продовольства України.

"Як і очікувалось, зростання майже зупинилось – 20 жовтня середня закупівельна ціна торговельними мережами становила 59,6 гривень за 1 десяток (+3 в.п. до ціни 13.10), а сьогодні (27 жовтня) ціна становить 60,1 гривень за 1 десяток, що на 1 в.п. вище ціни минулого тижня", — йдеться в заяві.

У відомстві зазначили, що виробники відновлюють поголів’я птиці задля забезпечення попиту і стабілізації ринку.

"Орієнтовно до кінця року посадять як мінімум +6,5 мільйонів штук птиці, що на 35-40% більше у порівнянні до поголів’я вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів (5 місяців). То ж, можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої. Ми вийшли на цінове плато, а коли збільшиться поголів’я курей-несучок, очікуємо на зниження ціни", — зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

У Мінагрополітики зазначили, що на зростання ціни вплинув сезонний попит, значне скороченням поголів’я курей та падіння виробництва, через військові дії підприємства значно скоротили або взагалі припинили свою діяльність. Через війну було частково призупинено інкубацію яйця для отримання молодняку птиці.

Найбільший відсоток падіння виробництва зафіксований у квітні 2022 року. Тоді було вироблено 3 780 мільйонів штук яєць що на 17,3% менше за виробництво у квітні 2021 року (4 573 мільйонів штук). З травня спад виробництва вийшов на плато, а починаючи з липня падіння незначно пришвидшилось (-0,7 в.п.). У вересні темп падіння зменшився, було вироблено 9 295 мільйонів штук яєць, що на 15,7% менше, ніж за вересень 2021 року.

Наразі зростання роздрібної ціни суттєво сповільнюється, якщо тиждень тому ціна зросла на 9 відсоткових пунктів то, станом на сьогодні, з 21.10 по 27.10 ціна зросла на 4 відсоткові пункти.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну