У НБУ спрогнозували, коли в Україні почнуть зростати зарплати

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
З 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата в Україні зросла з 6,5 до 6,7 тисяч гривень.

Національний банк прогнозує, що у 2023 році номінальна заробітна плата зросте на 32,8% після падіння на 26,9% цього року.

Про це йдеться в жовтневому інфляційному звіті Нацбанку.

"У 2023 році реальні зарплати будуть рости через підвищення попиту на робочу силу в окремих галузях, але досить повільно через галузеві диспропорції. Номінальні зарплати в Україні у 2022 році впадуть на 12,3%, реальні (з урахуванням інфляції) - на 26,9%. У 2023 році очікується зростання номінальних зарплат на 32,8%, реальних – на 4,6%", — йдеться в повідомленні.

У звіті наголошується, що кількість претендентів значно перевищує наявні робочі місця, а впевненість зайнятих у стабільному отриманні доходів і наявності роботи низька. Це змушує шукачів роботи погоджуватися на роботу не за фахом і зменшувати зарплатні очікування.

"В умовах зниження фінансової стійкості підприємств роботодавці відкривають вакансії з меншим рівнем зарплати або не підвищують зарплати наявним працівникам. В результаті триває скорочення номінальних зарплат в приватному секторі, що при поточній високій інфляції означає істотне скорочення зарплат і в реальному вимірі", — йдеться в повідомленні.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
2 год 25 хв

Все гаразд

18 : 38

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com