В Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
В Україні подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука. Зокрема, роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 гривень за кілограм, очікується зниження ціни до 7-9 грн за кілограм.

Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

Станом на 25 жовтня вже зібрано 119 376,1 тисячі центнерів картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тисячі центнерів.

«Ми спостерігаємо суттєве зниження ціни на картоплю. Адже закінчується збирання урожаю. Цього року засаджені площі зменшились на 36% порівняно з минулим. Але з урахуванням норм споживання , у нас достатня кількість цього продукту, яка повністю задовольняє внутрішнє споживання та продовольчу безпеку. Дефіциту картоплі не буде», — зазначив завідувач сектору овочівництва та картоплярства управління землеробства та рослинництва Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Гвоздь.

Потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Адже з початком війни значно зросла вартість логістики. Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі, що стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку.

За словами Сергія Гвоздя, також спостерігається зменшення ціни на такі овочі:
  • капуста – на 12,2% (до 17,34 грн/кг),
  • буряк – на 5,0% (до 17,77 грн/кг),
  • картопля – на 3,8% (до 10,78 грн/кг).
Також на 6,4% (до 15,00 грн/кг) подешевшали яблука.

Читайте також: Огляд цін на продукти у Кривому Розі

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 9 хв

Все гаразд

13 : 34

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com