З 1 жовтня зросте мінімальна зарплата

З 1 жовтня зросте мінімальна зарплата

Фото: Перший Криворізький

Мінімальна зарплата в Україні з 1 жовтня 2022 року збільшиться на 200 гривень — до 6 700 гривень на місяць. В цій сумі «мінімалка» зафіксується мінімум на рік, оскільки держбюджет-2023 не передбачає підняття мінімальних зарплат.

Таке рішення передбачено бюджетом, який ухвалили ще минулого року. Про це повідомляють у Міністерстві фінансів.

«Попри складні умови воєнного стану, в проєкті бюджету збережений рівень соціальних стандартів: прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць — 2589 гривень»,
— додають у Мінфіні.

Проте, якщо врахувати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% і військовий збір у розмірі 1,5%, то «чистими» мінімальна зарплата становитиме 5 393,5 гривень (зараз 5 232,50 гривень).

Також, у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, змінюється і розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) прив’язаний до розміру мінімалки, його мають сплачувати фізособи-підприємці (ФОП).

Отже, з першого жовтня мінімальний розмір ЄСВ за місяць становитиме 1474 гривень (було 1430 гривень) та, відповідно, за квартал — ЄСВ за IV квартал складе 4422 гривень.


Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"Посилання скопійовано в буфер обміну