Набули чинності зміни до правил перетинання кордону для чоловіків

Набули чинності зміни до правил перетинання кордону для чоловіків

Фото: Перший Криворізький

Уряд змінив Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів від 27 січня 1995 року № 57.

Зміни стосуються перетинання державного кордону громадянами України у разі введення надзвичайного або воєнного стану.

Відповідна постанова від 10 вересня 2022 року № 1044 набрала чинності 27 вересня.

Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

Цей документ визначає порядок виїзду за кордон під час воєнного стану осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань та тих, хто супроводжує вищеперераховані категорії людей.

Зокрема, супроводжуючим громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, уже не обмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України – раніше дозволялося лише 1 раз на час дії воєнного стану.

Вказані чоловіки тепер можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань, яких вони доглядають, якщо зазначені особи (діти) перебувають на консульському обліку.

При цьому, громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

Для різних категорій осіб визначені різні документи, які підтверджують ступені спорідненості чи факти здійснення догляду.


Щоб дізнаватись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Посилання скопійовано в буфер обміну