7-річна художниця з Кривого Рогу влаштувала благодійну виставку, аби допомогти ЗСУ

7-річна художниця з Кривого Рогу влаштувала благодійну виставку, аби допомогти ЗСУ

Фото: Перший Криворізький

Криворізька третьокласниця Злата Решотка вирішила допомогти Збройним Силам України і організувала виставку своїх картин та благодійний марафон майстер-класів. Кілька картин вже продані і всі кошти підуть на потреби ЗСУ.

Дуже захотіла малювати

“Киця тримає чашку кави, замружила очі та мріє про вільну Україну”, — розповідає Злата про свою роботу, — Я малювала-малювала, а вже потім виникла ідея зробити свою першу виставку”.
Впродовж 6 місяців Злата написала понад 30 картин.

Мама Злати Світлана говорить, що творчість допомагає їй зняти напругу , яку через війну відчувають і дти. Тому Світлана почала малювати разом зі своєю старшою дочкою Златою. “Допомагає” їм і молодша доня – півторарічна Кіра.

“Така собі сімейна арт-терапія”, — сміється Світлана.

До свого нового захоплення Злата поставилась серйозно. Тому батьки винайняли дівчині двох викладачів малювання.

Улюблена робота дівчинки “Киця-мрійниця”.Виставка та марафон майстер-класів

35-річня мама Злати Світлана підтримала доньку в її прагненні бути корисною воїнам, які захищають країну, та організувала виставку та марафон творчих майстер-класів.

На експозиції були представлені 33 картини. Вхід на виставку був, ясна річ, безкоштовний, але охочі робили добровільні внески.

Майстер-класи для дітей та дорослих з малювання, хенд-мейду, танцівпроводили викладачі творчих студій. Участь у таких заходах Злата з мамою зробили платною, але ці кошти теж пішли на допомогу армії.

Залучити дітей до творчості

Злата каже, що хотіла не просто зібрати кошти на потреби наших захисників, а і залучити одноліток до творчості. Адже арт-терапія потужний інструмент для зняття напруги та допомагає висловити почуття, запевняє дитяча психологиня Інна Рожкова.

Аби організувати кілька подій Златі та її мамі знадобилася допомога викладачки художньої майстерності Ірини.

Ірина — власниця студії Імаджинаріум. Вона кілька років займається з дітьми творчою діяльністю. Від моменту ідеї створення експозиції Ірина разом із вихованицею створили кілька картин, які побачила криворізька аудиторія.

Ірина також долучилась до благодійного марафону – вона провела майстер-клас з виготовлення мотанки.

“Це найнародніша лялька, яка створювалась з давніх-давен, як оберіг, для дітей і для дорослих. Тому ми обрали саме такий майстер-клас. Також творчість відволікає дітей від думок про війну.
Кошти, зібрані на цьому майстер-класі, ми передамо на потреби ЗСУ, і будемо сподіватись, що вони допоможуть нашим воїнам”, — каже Ірина.


Злата, її мама та всі, хто долучились до благодійності, сподіваються зібрати суму у 100 тисяч гривень та передати верифіковані волонтерські фонди, які мають авторитет або одразу до Міноборони.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю ІА “Перший Криворізький” та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну