Готові укриття, запас їжі й медикаментів: у школі Криворізького району діти навчатимуться очно

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Лише в одній громаді Криворізького району навчання буде очним, а не дистанційно. Оскільки у школах є укриття, батьки підтримали офлайн-навчання.

Про це розповіли редакції "Першого Криворізького" освітяни й чиновники Девладівської громади Криворізького району.

Девладівська громада об'єднує 35 населених пунктів. В одному з них першого вересня учні підуть у школу. Девладівська громада знаходиться у північній частині Криворізького району. У 34 населених пунктах громади мешкає 6797 жителів. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну тут зареєструвались 173 переселенці, 53 з яких — діти. У громаді працюють ліцей, 4 гімназії, 2 початкові школи. Всього в громаді навчаються 450 учнів. Учнів з сусідніх сіл привозять на навчання автобусами.

За словами голови Девладівської громади Олени Неліпи, певний час тривали дискусії стосовно початку нового навчального року — понад 80% батьків захотіли, аби їхні діти вчились "наживо". Відповідне рішення прийняли депутати Девладівської місцевої ради.

Пізніше педагогічний колектив і місцева рада почали готувати підземне укриття до використання. Відповідність найпростішого укриття встановленим вимогам перевіряє спеціальна комісія, до складу якої входять представники Державної служби з надзвичайних ситуацій і тергромада.

Якщо у школі понад 50 осіб, найпростіше укриття повинно мати два виходи, — пояснює рятувальник і голова комісії, що перевіряла стан шкільного укриття, Олег Січкарук. — Біля вікон укладають мішки з піском, має бути вентиляція, туалет і проточна вода, а також запас медикаментів та їжі.


Директорка ліцею Валентина Донець зауважила, що у ліцеї, де навчається 136 учнів та працюють 17 педагогів, зараз вивчають нормативні документи, інструкції. У школі зараз проводять тренінги для батьків і дітей, де вчать алгоритмам дій у разі повітряної тривоги або артилерійського обстрілу.

Укриття, створене у школі Девладівської громади, відповідає основним вимогам. Тут встановлені біотуалети, є запас медикаментів, їжі, питної і технічної води. Укриття облаштовували разом місцеві бізнесмени, педагоги й мешканці населених пунктів. На випадок відсутності електроенергії кожен колектив запасся генераторами та свічками. Тут можуть укритись 500 людей. Місцевим мешканцям теж повідомили, що за потреби можна скористатись шкільним сховищем.

"За" офлайн-навчання виступають більшість учнів і їхніх батьків.

Я хочу очне навчання, тому що підтримую тут стосунки зі своїми однолітками; можу залишитись після уроків зі вчителем, поговорити з ним на незрозумілу тему, — говорить дев'ятикласник Костянтин. — Наживо завжди навчатись простіше. Мої однокласники теж хочуть повернутись до класу і спілкуватись одне з одним.
Оскільки син вже перейшов до старшої школи, важливо отримувати знання якісно і готуватись до іспитів, — каже Наталя Погасій, мама дев'ятикласника. — Ситуація у Девладівській громаді на цей час стабільна і спокійна.


Вчителька початкових класів Любов Потужна каже, що скучила за своїми учнями і хоче скоріше їх побачити.

Діти молодшого шкільного віку потребують особливо уважного ставлення до себе, а також "живого" контакту, — говорить Любов. — Обійняти, взяти за руку. Вони вчаться і писати, тому їм важливо бачити дошку. У нас готовий алгоритм, що робити у випадку тривоги. А в укритті також підготовлені класи, де можна продовжити навчання.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
29 хв

Все гаразд

09 : 23

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com