Врятуємо кожного — у Кривому Розі проводять тренінги з домедичної допомоги

Врятуємо кожного — у Кривому Розі проводять тренінги з домедичної допомоги

Фото: Перший Криворізький

На рецепції медичного центру зібралось чимало людей різного віку. Всі вони прийшли на тренінг з домедичної допомоги, який проводять у медичному центрі “Первинка” лікарки Оксана Шапкаріна та Світлана Онищенко. Хтось з відвідувачів жартує: “Ходімте вчитись рятувати людей”. “Врятуємо кожного”, — відповідає Оксана.

“З початку активних бойових дій, мабуть, кожна людина була в стресі. Ідея проведення тренінгів виникла не одразу. Вона з’явилась поступово, коли почали “відходити” від перших емоцій і з часом розуміти, що треба не лише виконувати свої професійні обов’язки, а ще допомогти тим людям, які поруч.
— говорить Оксана Шапкаріна, — Нас, медиків, не настільки багато, ми не можемо бути завжди й всюди. Коли ділимося певними знаннями й розповідаємо людям, як надати невідкладну допомогу, дочекатися швидку, це рятує життя. Це найдорогоцінніший час. Тож так і з’явилася ідея організувати ці безкоштовні тренінги для усіх охочих. Ми зробили анонс і люди почали відгукуватись”.

Тренінги проводили щодня

Два місяці тому, 10 травня, відбулась зустріч з першою групою — коли записується 10 людей, фахівчині призначають день і час зустрічі. За словами Оксани Шапкаріної, зацікавленість серед криворіжців велика. Спочатку зустрічі були раз на тиждень, потім охочих стало більше, певний час доводилося проводити тренінги щоденно.
Зараз заняття проводять чотири рази на тиждень. У середу та суботу — з невідкладної домедичної допомоги, у понеділок та п’ятницю — з психологічної.

Світлана Онищенко та Оксана Шапкаріна
Людям необхідні ці знання, впевнена Оксана, щоб у невідкладних ситуаціях допомагати один одному. Були учасники, якім потрібно було просто нагадати, як діяти в тих чи інших випадках, адже вони вже бували на подібних тренінгах, а хтось отримав ці знання вперше.

Оксані Шапкаріній 41 рік, майже 20 з них вона працює лікаркою. В родині Оксани троє дітей — синам 19 та 14 років, доньці — 8.

ЇЇ сім’я не розглядала евакуацію: “Вдома і стіни лікують”, — говорить Оксана. Триматись допомагає і робота, колектив. А ще жінка багато читає, малює. “Весь час чимось зайнята”, — каже Оксана.

Всім раджу такі заняття

10 червня у медичному центрі почались тренінги з психологічної допомоги.

Олена, відвідувачка навчань в обох напрямках, говорить: “Тренінг з психологічної допомоги корисний, бо не у всіх зараз є можливість ходити до психолога. По-перше, тобі розказують, що категорично не можна робити у стресових ситуаціях, як допомогти людині у стані стресу, як розпізнати депресію. Тренінг тривав 2 години, ми спілкувались, отримували нові знання.

Я вийшла з відчуттям, що з родичами та друзями я спілкуюсь і підтримую їх правильно. Що стосується тренінгу з домедичної допомоги, в наш страшний час корисно знати, як поводитись при кровотечі, з ранами, переломами, несвідомим станом людини. Як перевірити, наскільки її стан тяжкий. Всім раджу відвідувати подібні тренінги”.

Я вперше когось чомусь навчала

Світлана, лікарка-педиатр Центру “Первинка” та друга спікерка на тренінгу, пригадує, що дуже хвилювалась, коли проводила тренінг із першою групою.

“Вперше в моєму житті за багато років не мене вчитимуть, а я когось вчитиму.
І поки йшов тренінг, мені здавалось, що людям нецікаво. Але в кінці люди сказали, що все класно. Що інформація, яку я викладаю, дуже доступна, все групі сподобалось”, — говорить Світлана.

Жінка працює в центрі пів року. Влаштувалась одразу після інтернатури. Світлана заміжня, виховує 2,5-річну дитину і чекає на перемогу України над російськими окупантами.

Під час тренінгу з домедичної допомоги, відвідувачі дізнались, як діяти при:
  • втраті свідомості,
  • судомах,
  • як робити серцево-легеневу реанімацію,
  • зупинити кровотечу,
  • що робити у випадку переломів,
  • обструкції дихальних шляхів,
  • термічних травмах,
  • підвищенні температури тіла.


Також на тренінгу учасники дізналися, чим можна замінити турнікет. Замість турнікету можна використовувати джгут. Його накладають вище рани на 5 см на прокладку з одягу або шматка тканини. При правильно накладеному джгуті зупиняється кровотеча, зникає пульс і блідне шкіра нижче місця його накладання. До джгута необхідно прикріпити записку дати та часу його накладання, якщо немає можливості записати на папері, пишемо на джгуті чи на тілі людини.

Олександр, відвідувач тренінгу з домедичної допомоги, говорить: “Я прийшов на ці курси, щоб у разі чого могти допомогти людині, а можливо, і врятувати чиєсь життя”.

Дізнатись про тренінг та познайомитис із центром "Первинка" вдалось завдяки проекту "Твій сімейний лікар".

Щоб записатись на тренінги з домедичної або психологічної допомоги, телефонуйте за номером +38 (068) 037 09 90. Медцентр знаходиться в районі 173 кварталу.



Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю ІА «Перший Криворізький» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Фото: Олена Смоліна

Відео: Даніїл Токмаков Олена Смоліна

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну