Російська армія на тимчасово захоплених територіях Запоріжжя краде українське зерно

Російська армія на тимчасово захоплених територіях Запоріжжя краде українське зерно

Фото: Головне управління розвідки України

Російські війська на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя продовжують викрадення українського зерна.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Армія РФ намагається поновити вивезення українського зерна, для цього було створено так звану «ГУК» (рос. — Государственная унитарная компания).

Її діяльність безпосередньо контролює колаборант Євген Балицький — колишній народний депутат, депутат Запорізької облради від забороненого «Опозиційного блоку». Наразі — призначений окупантами «керівником регіональної окупаційної адміністрації на Запоріжжі».

Для створення дієвої інфраструктури вивезення зерна, колаборанти захопили припортовий елеватор підприємства «Нова хортиця» у Бердянську, завантажувальний комплекс підприємства «Аскет Шиппінг» у порту Бердянськ, елеватори підприємств «Кернел», «Оптімус» та інших зернотрейдерів.

«ГУК» встановлені закупівельні ціни на сільгосппродукцію: пшениця фуражна — 6000,00 рос.руб., пшениця продовольча — 9000,00 рос.руб., ячмінь — 7000,00 рос.руб. за 1 тону.

Сільгоспвиробників така ціна категорично не влаштовує, тож вони намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховища. За відсутності вільних сховищ — в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

Перше судно під завантаження мало прибути 10 липня. 17 липня очікується прибуття судна «ZHIBEK ZHOLY», яке вже вивозило крадене зерно з Бердянська.

З метою додатково тиску на місцеве населення Євген Балицький заявив, що жителі можуть бути поділені на тих хто підтримує РФ та залишаться у своїх домівках, та інших, які мають виїхати з території регіону.

Щоб бути в курсі всіх останніх подій, підписуйтесь на telegram-канал "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну