Чи потрібно проходити комісію особам з інвалідністю, щоб продовжити групу під час війни – роз’яснення

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що на період дії воєнного стану спрощено не лише процедуру встановлення, але й продовження інвалідності.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства.

Медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, що підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Саме направлення на МСЕК (форма 088/о) оформлює за потреби лікуючий лікар або сімейний лікар, до якого звернувся пацієнт.

Під час дії воєнного стану лікар не може вимагати від пацієнта ВПО укладення декларації. Окрім того, під час дії воєнного стану, лікарі не мають права вимагати у пацієнтів повторно проходити комісію для продовження інвалідності.

Наразі урядом України прийнято постанову КМУ, згідно з якою особи, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, можуть заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи призначити ступінь інвалідності.

«Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності» - пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Крім того, на період дії воєнного стану, для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно.
Термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації подовжено на період дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення.

Читайте також: Окупанти вбили 344 дитини в Україні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com