23 травня — День морської піхоти України

23 травня — День морської піхоти України

Фото: Первый Криворожский

23 травня День морської піхоти України. Подію започаткували ще 2014 року, але до 2018 року дата святкування була іншою — 16 листопада (саме цього дня відбулася перша присяга морської піхоти 1992 року). Професійний день перенесли у зв'язку зі святкуванням 100-річчя Української революції, коли Павло Скоропадський затвердив указ щодо створення державної морської піхоти. Це сталося 1918 року.

23 травня в Україні святкують День Героїв. Це національне свято, під час якого вшановують борців за свободу і незалежність нашої держави. Свято було засноване за ініціативи представників (ОУН) Організації українських націоналістів. Його було створено під час Другого великого збору, який пройшов 1941 року у Кракові.

На ньому створили не лише це свято, але й також 22 січня — День соборності, і 31 серпня — День боротьби за незалежність. В часи Радянського Союзу свято святкували підпільно. Про нього не забувала українська діаспора. А широко відомим всім українцям свято стало лише 1992 року.

Іменини відзначають: Онисим, Василь, Кирило, Семен, Сидор, Таїсія.

Наші предки 23 травня вірили у такі прикмети:
  • сьогодні можна шукати скарби і збирати лікарські рослини;
  • якщо віник впав на гостя - той прийшов з недобрими думками.
23 травня в історії
1592 — у Венеції заарештований і звинувачений в єресі італійський філософ Джордано Бруно.

1666 — почався церковний розкол на Русі.

1918 — гетьман Скоропадський видав указ України по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

1934 — в СРСР здійснено перший політ експериментальної крилатої ракети.

1969 — англійська рок-група The Who створила першу в історії рок-оперу «Томмі

Посилання скопійовано в буфер обміну