12 січня — День українського політв‘язня
Фото: Первый Криворожский
Довгий час українці не мали власної державності. Вперше українці здобули незалежність 1918 року, але ненадовго. Вже від 1922 року Україна приєдналася до союз республік СРСР. Від того часу влада намагалася не допустити жодної можливості українського визвольного руху. Для цього використовували різні засоби: від жорстокого голодомору до політики наполегливої русифікації. Після закінчення Другої світової війни мрія стати вільними знову почала набирати обертів. В основному вона локалізувалася в західних областях.
Так 1955 року в Івано-Франківську створили підпільну організацію, яка мала назву Об'єднана партія визволення України, діяльність якої полягала у пропагуванні серед населення ідея незалежної України. 1958 року організацію викрили, а всіх її членів засудили на сроки від 7 до 10 років ув'язнення. 1961 року у Львові також було викрито організацію Української робітничо-селянської спілки. Одним з її організаторів був Левко Лук'яненко, юрист, якого спочатку засудили на смерть, а потім змінили покарання на 15 років ув'язнення.
Подібним чином радянська влада зламала долі та життя багатьох свідомих патріотів України. Часто людей ув'язнювали навіть через заборонену літературу, розповсюдження листівок чи вивішування українського національного прапора. 12 січня 1972 року у Києві розпочалися масові арешти, що тривали три дні. В той час було затримано публіцистів, істориків та літераторів, Василя Стуса, Стефанію Шабатуру, В'ячеслава Чорновола, Михайла Осадчого та інших. Вони були відомі під назвою "шістдесятники". Майже всі підсудні отримали максимально суворі вироки.
Цей день в історії України та світу:
У 1955 році у Дніпрі відкрили регулярний рух поїздів новим залізничним мостом через Дніпро, довжина якого склала 1,5 км.
У 1965 році мер міста Торонто (Канада) підписав прокламацію про проголошення 22 січня «Днем української незалежності».
У 1972 році КДБ здійснило в Україні серію арештів молодої інтелігенції, це була операція проти українського національного руху.
Народні прикмети:
- йде сніг — літо буде похмурим;
- дме західний вітер — в річках буде багато риби;
- якщо дме південний вітер, то влітку буде хороший врожай та тепло;
- в цей день світить сонце — скоро буде потепління;
- на небі не видно зірок — до зміни погоди.
- проходити пішки великі дистанції;
- проводити операції з грошима;
- обговорювати знайомих за спиною.
calf
08:13, 12 січня 2022
"Що не можна робити:"
Однокаэрные скатились до забобонов.
Майор Томин
09:04, 12 січня 2022
Очередной праздник вечно ноющих хо...лов))
АнтиБащук
09:08, 12 січня 2022
Отвечу на понятном тебе и всем подобным языке!Пасть завали недоумок!
Товарищ Сухофф Федулио
11:33, 12 січня 2022
Квадратный корень из русскости равен фашисткости в третьей степени. Чему равен котангенс русскости, если ее фашисткость стремится к бесконечности?
Дypaчок криворожский
09:56, 12 січня 2022
Подскажите пожалуйста какой рукой надо держать Х.. когда какаешь?
Ирбис
10:20, 12 січня 2022
Так что, и в магазине расплачиваться низзя ??
Sergrey5
15:42, 12 січня 2022
Везде траур, а "1+1" закон не писан: Маскарад, Новогодний карнавал, Форсаж. Своим - льготы, чужим - закон.