20 вересня — День HR-менеджера

Головне фото новини
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
20 вересня в Україні святкують День HR-менеджера. В професії HR це скорочення від терміна "human resources", тобто "людські ресурси". Перші професії, які схожі на сучасну, з'явилися ще 1835 року.

Тоді вийшла поставнова, за якою регламентувалися відносини між власниками заводів та найманими працівниками. В ній визначалася посада спеціалістів, що займалися організацією праці робітників.

Також 20 вересня Всесвітній день рису. Для європейців рис — це просто ще один вид злаків, але для мешканців Східної і Південно-Східної Азії він є незамінним продуктом харчування. Тому не дивно, що споживання рису сформувало навіть особливу культуру. Серед археологів та ботаніків все ще тривають суперечки щодо походження рису.

Але найбільш поширеною є думка, що цю рослину почали вирощувати в центральних регіонах Китаю, вздовж річки Янцзи. На цій території навіть були знайдені унікальні зерна рису, яким понад 7 тисяч років.

А ще 20 вересня святкують Міжнародний день студентського спорту. Це важливе всесвітнє свято, яке підкреслює важливість спорту у вищих навчальних закладах. Ініціатором створення події стала Міжнародна федерація студентського спорту, яка 2015 року запропонувала ЮНЕСКО заснувати окремий святковий день, який би присвятили студентському спорту. Цю пропозицію підтримали держави-члени ЮНЕСКО в Парижі 2015 року.

Цей день в історії України та світу:

У 1946 році відкрили перший Каннський кінофестиваль.

У 1991 році Верховна Рада України створила Службу національної безпеки України (нині — СБУ). Першим пунктом постанови ліквідовувався КДБ УРСР.

У 1995 році київське «Динамо» рішенням УЄФА усунуте від єврокубків на три роки, результат матчу з "Панатінаїкосом" 13 вересня в груповому турнірі Ліги чемпіонів (1:0) анульовано.
Це сталося після того, як іспанський суддя Лопес Ньєто обвинуватив динамівців у спробі підкупу арбітрів - зокрема, через дарування шуб та пропозицію 30 тисяч доларів за перемогу.
Згодом зверхники «Динамо» заявили про причетність до цієї провокації колишніх керівників клубу. Київський клуб допустили до кваліфікації Ліги чемпіонів уже в наступному сезоні — 1996/97.

У 2011 році Верховна Рада скасувала перехід України на «зимовий» час, аби в останню неділю жовтня не переводити стрілки годинників на одну годину назад. Відтак в Україні залишився постійний «неправильний» час — «літній». Перші півроку в Україні час відрізняється від середньоєвропейського на дві години, інші півроку — на одну годину.

Народні прикмети:

  • чорні хмари — до дощу;
  • журавлі високо та повільно летять — до холодної та дощової осені;
  • щоб бути здоровим та сильним у цей день обов'язково треба з'їсти лук;
  • якщо в дім останнім зайде чоловік, то весь рік у сім'ї ніхто не буде хворіти.
Що не рекомендується робити:

  • давай та займати гроші;
  • дівчаткам не можна дарувати ляльок, інакше вони будуть безплодними;
  • не варто йти свататися, бо все пройде невдало.
Іменини у Григорія, Івана, Євгена, Михайла, Степана, Андрія та Петра.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
3 год 30 хв

Все гаразд

06 : 42

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com