Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті

Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті

Фото: polisia.kz

Через карантин українці частіше почали купувати продукти, товари та замовляти послуги online. Така інтернет-активність призвела до зростання кількості шахраїв.

Міністерство юстиції України дає рекомендації, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви все ж потратили у пастку.

Відповідно до частини першої статті190 Кримінального кодексу України шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. За це передбачена відповідальність у вигляді позбавленням волі від трьох до восьми років.

З кожним днем з’являються нові види шахрайства в інтернеті. Щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:

  • не вказувати власні персональні дані на неперевірених сайтах;
  • нікому не повідомляти термін дії банківської карти та CVV-код;
  • перевіряти гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній;
  • у разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла.
  • не робити передоплат у неперевірених інтернет-магазинах.
  • не користуватися неперевіреними оголошеннями щодо роботи, яка обіцяє швидкий заробіток за внесення завдатку.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв

Необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати 102. Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Зверніться до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонуйте в банк, через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая.

Як жителям Кривого Рогу отримати безкоштовну правову консультацію

Після притягнення винної особи до кримінальної відповідальності, ви можете звернутись до суду з вимогою відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Згідно із частиною першою статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка, набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.


Коментарі (7)

КЭП

14:02, 27 березня 2021

Во-первых, наши данные и так гуляют по рукам. Не так давно в Днепре задержали двух подруг, одна работала в банке и сливала персональную информацию клиентов своей подруге, которая работая в МФО оформляла микро-займы.
Во-вторых, эти советы по безопасности уже вчерашний день, потому что мошенники каждый день придумывают новые способы обмана.

КЭП

14:08, 27 березня 2021

Вот вам к новости, свеженькое: "Двое жителей Кривого Рога на сайтах мобильных операторов выбирали номера, доступные к покупке. Получив мобильный номер, злоумышленники устанавливали данные о бывшем владельце номера. Кроме этого, мужчины перекупали у коллекторских и микрофинансовых организаций базы данных граждан, скан-копии их документов, и оформляли на них онлайн-кредиты."

Так что советы, как я уже писал, просто ни о чем.

Ташмат

15:48, 27 березня 2021

Клянусь Виагрой, которую употребляет Путин перед встречей с мальчиком Никитой, это жульё заслуживает ежедневного порционного избиения резиновыми ментовскими дубиночками

Ирбис

15:53, 27 березня 2021

А ещё нельзя верить всему тому, что Менделеев тут пишет в комментариях.

Bal

18:54, 27 березня 2021

А ты не верь, просто нечитай..

Meндeлeeв

19:11, 27 березня 2021

вона без мене не може ))) ну а коменти дрістнутої - хіба ж бабі можно вірити, все зразу ж фтопку

Bal

18:52, 27 березня 2021

Невживати интернету.,.

Посилання скопійовано в буфер обміну