У Криворізькому педуніверситеті переймають світовий досвід

У Криворізькому педуніверситеті переймають світовий досвід

Фото: Первый Криворожский

Унікальну кімнату для тимчасового перебування дітей сьогодні, напередодні Різдва Христового, відкрили у Криворізькому державному педагогічному університеті.

«Ми маємо робити все, щоб максимально сприяти суспільному життю, самореалізації студентів та викладачів», - говорить нещодавно обраний ректором КДПУ Ярослав Шрамко.

Кімната для тимчасового перебування дітей студентів та викладачів навчального закладу працюватиме у будні дні з 8:30 до 17:30. Можливо, графік коригуватимуть. За перебування дітей у кімнаті з батьків грошей не братимуть.



Ідея створити таку кімнату належить Тетяні Дороніній, завідувачці кафедри педагогіки університету. Пані Дороніна, за словами Ярослава Шрамка, «підгледіла» таку ідею у колег із Сумського університету. Керівництво, профспілка навчального закладу ідею підтримали.

Центр гендерної освіти, який існує в КДПУ з 2013 року, попіклувався про фахівця, з яким діти проводитимуть час у кімнаті тимчасового перебування.

Анна Трусова, випускниця кафедри педагогіки, нині аспірантка, яка працює над дисертацією, провела перше заняття з дітьми у присутності батьків, керівництва вишу та гостей церемонії відкриття дитячої кімнати «Веселий вулик».





Педагог має досвід роботи у навчальних закладах України та Німеччини. Оскільки робота Анни Трусової відповідальна і фахова, за її працю передбачена оплата у розмірі ставки викладачаі університету.

За словами пана Шрамка, ініціатори створення кімнати мають побоювання, що або вона буде переповнена, або навпаки - не користуватиметься попитом.



Випускниця КДПУ Анастасія Антощенко привела в дитячу кімнату доньку Аміну. Їй пітора роки, але дівчинка, за словами мами, любить дітей і потребує компанії. В садок здавати її ще рано, та й нема потреби віддавати дитину на цілий день.

Але є потреба вирішити питання із навчальною документацією, наприклад, і от тоді на кілька годин можна залишити доньку із фахівцем.

Харчування дітей не передбачається, оскільки немає відповідних санітарних умов.

Аналогів таких кімнат у нашому місті немає. Ярослав Шрамко говорить, що мріє з часом відкрити при університеті повноцінний дитячий садок, як це прийнято у країнах Європи.


Поки що кімната функціонує у приміщенні гуртожитку №3 по вулиці Олександра Васякіна, 54-А. Вхід у заклад розташований окремо від основного входу, яким користуються студенти, які живуть у гуртожитку.

Доповнено:
Центр соціального розвитку є продовженням співпраці Криворізько педуніверситету та Громадської організації «Жіноча сотня м. Кривий Ріг». Підтримують активістів Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Метою спільної діяльності є покращення громадської інфраструктури і надання соціальних послуг вразливим верствам населення та сприяння саморозвитку дитини.



Фото: Евгений Журавель

Відео: Евгений Журавель

Коментарі (3)

Evdokia.krasna

20:03, 05 січня 2017

Почeму другиe унивeры тупят

omua78

20:29, 05 січня 2017

Ну,дело хорошее,дай бог,получится у людей.

Daryna

20:54, 05 січня 2017

Чому жодного слова про "Жіночу Сотню м.Кривий Ріг", у співпраці з якою та при фінансовій пітримці німецього фонду Giz, власне, і створено "Вулик" від КДПУ. ?
Про це в новинах ані слова.

Посилання скопійовано в буфер обміну