ОСББ – найпродуктивніша форма управління для модернізації житла, - управляюча об’єднання

ОСББ – найпродуктивніша форма управління для модернізації житла, - управляюча об’єднання

Фото: osbb-inform.com.ua

Стара система надання житлово-комунальних послуг в Україні диктує мешканцям багатоповерхівок нові правила експлуатації своїх будівель. Але розуміючі та відповідальні власники не впадають у відчай. Жителі акумулюють свої зусилля та беруться самостійно управляти спільним помешканням шляхом реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Цього року, завдяки законодавчим змінам, у Кривому Розі цифра новостворених ОСББ активно зростає. А досвідчені об’єднання нарешті можуть хизуватись досягненнями, адже вони стали помітними не лише квартировласникам, а й очам пересічних громадян.

Приклад результативної роботи сьогодні криворіжцям демонструє ОСББ «27 Партз’їзду-7», що знаходиться в Інгулецькому районі міста. Про реалізовані енергоефективні проекти, які істотно модернізували будівлю та підвищили рівень комфорту в ній, розповіла Людмила Власік, управляюча об’єднання.

Людмило Василівно, що спонукало мешканців будинку до створення ОСББ?

У 2010 році я та голова об’єднання «27 Партз’їзду-7» Владислав Мальцев вирішили встановити у наших будинках лічильники обліку тепла. І для цього насамперед потрібно було замінити труби опалення в підвалі. Після проведених ремонтних робіт за особисті кошти співвласників я усвідомила, що «кваліфіковані» працівники ЖЕКу обов’язково стануть вносити свої «правки» у нові конструкції будівлі. Мені стало шкода витрачених грошей і зусиль, а тут ще й на очі потрапила брошура про ОСББ. Порадившись з Владиславом, ми вирішили, що саме ОСББ може стати хорошою альтернативою халатним обслуговуючим компаніям. На щастя, сусіди більшістю голосів нас підтримали, і в січні 2011 року ми вже зареєстрували об’єднання.

За фахом я бухгалтер. А управління з бухгалтерією – це спорідненні та взаємопов’язані види діяльності, тому спеціальність «керуюча справами» освоїти було не важко. Оскільки через особисту професійну зайнятість Владислав Юрійович не мав достатньо часу для роботи з будинком, функції управлінця ОСББ «27 Партз’їзду-7» поклали на мене. Наразі в Інгулецькому районі моїми послугами користуються вже 12 об’єднання.

Що вдалось модернізувати в будинку?

Починаючи з 2010 року, коли ми самостійно замінили труби опалення та обладнали тепловий лічильник, були установлені нові системи гарячого та холодного водопостачання, каналізаційного відведення, відремонтовано ліфти, придбано та приєднано прилад загального обліку води.

Як і всі новостворені ОСББ, свого часу ми отримали гроші від муніципалітету для проведення затребуваних ремонтів конструктивних елементів будівлі. Найголовнішою проблемою для нас був дах, що протікав, тому перші вливання ми спрямували саме на заміну покрівлі. А наступне бюджетне фінансування було використане для повної реставрації міжпанельних швів.

Завдяки тому, що мій проект з благоустрою отримав перемогу на конкурсі «Місто – нашими руками», який щорічно проводиться Групою «Метінвест», на подвір’ї наших будинків ми змогли облаштувати довгоочікуваний дитячий майданчик.

Чому вирішили скористатись «теплим кредитом»?

Справа в тому, що будинок розташований в кінці району, у зоні вітрів. Крім цього, котельня, з якої постачається тепло, знаходиться дуже далеко. Будівля цього ОСББ завжди була найпрохолоднішою. Тому утеплення житла для квартировласників було не лише виразом бажання зменшити платіжки за опалення, а й важливою потребою та життєвою необхідністю.

Мешканці спочатку навіть зважились взяти недешевий кредит для теплоізоляції фасаду. Проте відповідні фахівці пояснили, що безглуздо починати задумані нами роботи в той час, як в під’їздах панують протяги. Тому скористатись урядовою програмою «теплого кредитування» вирішили для облаштування енергозберігаючих вікон та дверей місць загального користування і технічних приміщень. Частину грошей також вклали в утеплення дев’ятого поверху.

Який був розмір та умови позики?

Ми працюємо з Укргазбанком. Вирішальним фактором вибору установи стала кваліфікована консультація та якісна практична допомога спеціалістів закладу. Для проведення енергоефективних заходів нам знадобилось 270 тис. грн. Завдяки державній компенсації у розмірі 40% від тіла кредиту, щомісячний платіж наразі складає 6 тис. грн. Повернути гроші банку ОСББ має протягом 10 років, але більша частина вже сплачена, тому термін погашення буде значно меншим. При цьому тариф для жителів залишається сталим – 3 грн за кв. м. Хотілося б лише зауважити, що річний відсоток в українських банках завеликий, закордонні умови кредитування дещо вигідніші.

Чи отримали ви очікувані результати після проведених енергоефективних заходів в будівлі?

Результат навіть перевершив сподівання. Коли зникли протяги, в під’їздах стало набагато тепліше. Цьогоріч у холодний період у квартири в достатньому обсязі почало потрапляти і зберігатись тепло. В оселях стало дуже затишно. Одна із співвласниць навіть підкреслила, що тепер, як тільки вона заходить у будинок, то одразу почуває себе так само комфортно, як у власному помешканні.

Навіть жителі навколишніх багатоповерхівок просять наразі допомогти їм у реновації віконних конструкцій.

Що ви могли б порадити тим жителям, які бідкаються на зношеність своїх будинків та при цьому досі сподіваються на допомогу ЖЕКу?

Насамперед мешканці повинні усвідомити, що будинок, в якому вони проживають, сьогодні вже є їх приватною власністю, а не комунальною. Коли ж людина розуміє, що загальне майно стало особистим, це дає хороший стимул взяти відповідальність за своє домоволодіння на себе, не чекаючи сторонньої допомоги від фейкових управлінців. Тим паче, що зараз уряд та муніципалітет створюють сприятливі умови для функціонування ОСББ. Потрібно зважити й на історичні факти, адже приватне господарство завжди було якіснішим та продуктивнішим, аніж радгоспи.





Коментарі (15)

Прохор

15:07, 24 липня 2016

Это развод для ло..ов!!!! Думайте головой!!!!!

Легионер

20:26, 24 липня 2016

Bладислав , а ты по ходу хам.

Прохор

20:48, 24 липня 2016

Легионер, он малолетка) они такие

Ksenya5

15:43, 24 липня 2016

Возможно это и выгодно,но для многоквартирных высоток. Для домов на 12 квартир,где 3-4 пустуют или живут старенькие люди это не подходит

G-Host

15:56, 24 липня 2016

И как раз именно в этом доме 142 квартиры. У нас в доме 90 квартир, причем половина за ОСББ, вторая половина против. Смысл пытаться что-то сделать? Тем более по вопросам аренды земли в нашем городе даже на ближайший год загадывать нельзя...

радистка КЭТ

18:47, 24 липня 2016

В нашем доме квартир 200 , что получили от ОСББ - стабильная не повышающеюся оплата , при лучшей уборке ( теперь и подъезды ) , оперативное устранение проблем и ремонтов электрики , сантехники ( общие ) , пластиковые окна в подъездах ( без допоплаты ) , на все поборы , типа регламент теплосчетчика деньги не собирают , кругом новые светильники и все горят ( самим не надо вкручивать лампочку на площадке ), а подвале чисто и сухо . НО что будет с таким количеством субсидий неизвестно .

Прохор

20:50, 24 липня 2016

радистка КЭТ, посмотрите на типичную девятиэтажек, не у каждого пластиковые окна в квартире стоят, о каких пластиковых окнах в подъезд вы нам чешите? Думайте прежде чем писать

радистка КЭТ

06:38, 25 липня 2016

ПРОХОР , я пишу про то что уже сделано - а лучше на экскурсию ( ОСББ Корона-27 )

радистка КЭТ

06:45, 25 липня 2016

Кому далеко , попроситесь зайти в подъезды в 9-ти эт. во дворах напротив автотехникума ( хотя , учитывая что вам все врут и живете вы в сарае - вас не пустят ) : )

cokolov

11:31, 25 липня 2016

Мы тоже хотели сотворить ОСББ но как вы говорите смутило нас субсидии ,если бы субсидию начисляли на отдельную платежную карточку и я сам мог с нее оплачивать коммунальные услуги ,давно уже бы объединились ,а так государство загоняет всех в ОСББ а проблема то не решена с субсидиями

zakon

20:08, 24 липня 2016

Туфта это все. После этой зимы всем будет ж

ziza

21:55, 24 липня 2016

Конечно разводняк,а почему тогда никто не упоминает и о том,что если кто то из жильцов дома не платит за коммуналку и все услуги,а таких может быть и не один,то их долг будет разбрасываться на других жильцов,тогда и другие не захотят платить,а если не будет полностью проплат,то всему дому отрубят и воду,и газ,и электричество.

радистка КЭТ

07:24, 25 липня 2016

ОСББ оформляет договор на поставку , к примеру , можно отказаться от горячей воды ( вдруг у кого есть ) , но один дом внутри ЖЭКа не может этого . Но если поставка есть то дальше все по индивидуальным договорам и вам отрубят газ или свет лично , а не всему дому за неуплату . Количество неплательщиков с переходом на осбб у нас не изменилось и такие люди есть кругом от президента до бомжей .

Olexandr K

08:13, 26 липня 2016

у нас например все "ЗА" были... но команду лидеров не набрали. да и бабулек много которые привыкли жить по старому "плачу свои 150 грн за жэк и меня ничего не волнует. хай хоть дом развалиться. я все равно буду платить."
а еще много должников, и не благополучных.
Так что ничего не получиться. хотя "+" много... жаль что никто не хочет улучшений...набрыдлы жэкы

Выживший

16:52, 27 липня 2016

У нас в доме 60 кв, из них 8 в не ходовом состоянии(Магазины, пустуют, не благополучные) из оставшихся 52 только 12 квартир выходят на собрание. Остальные в гробу видели это все. По тому и не получается. Иногда хочется, что бы пришел полный 3.14здец и люди которые были против, ощутили всей своей мерзкой натурой это ощущение. А те кто был за им просто в лицо плюнул.

Посилання скопійовано в буфер обміну