ОСББ – найпродуктивніша форма управління для модернізації житла, - управляюча об’єднання

Главное фото новости
Фото: osbb-inform.com.ua
1kr.ua
Стара система надання житлово-комунальних послуг в Україні диктує мешканцям багатоповерхівок нові правила експлуатації своїх будівель. Але розуміючі та відповідальні власники не впадають у відчай. Жителі акумулюють свої зусилля та беруться самостійно управляти спільним помешканням шляхом реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Цього року, завдяки законодавчим змінам, у Кривому Розі цифра новостворених ОСББ активно зростає. А досвідчені об’єднання нарешті можуть хизуватись досягненнями, адже вони стали помітними не лише квартировласникам, а й очам пересічних громадян.

Приклад результативної роботи сьогодні криворіжцям демонструє ОСББ «27 Партз’їзду-7», що знаходиться в Інгулецькому районі міста. Про реалізовані енергоефективні проекти, які істотно модернізували будівлю та підвищили рівень комфорту в ній, розповіла Людмила Власік, управляюча об’єднання.

Людмило Василівно, що спонукало мешканців будинку до створення ОСББ?

У 2010 році я та голова об’єднання «27 Партз’їзду-7» Владислав Мальцев вирішили встановити у наших будинках лічильники обліку тепла. І для цього насамперед потрібно було замінити труби опалення в підвалі. Після проведених ремонтних робіт за особисті кошти співвласників я усвідомила, що «кваліфіковані» працівники ЖЕКу обов’язково стануть вносити свої «правки» у нові конструкції будівлі. Мені стало шкода витрачених грошей і зусиль, а тут ще й на очі потрапила брошура про ОСББ. Порадившись з Владиславом, ми вирішили, що саме ОСББ може стати хорошою альтернативою халатним обслуговуючим компаніям. На щастя, сусіди більшістю голосів нас підтримали, і в січні 2011 року ми вже зареєстрували об’єднання.

За фахом я бухгалтер. А управління з бухгалтерією – це спорідненні та взаємопов’язані види діяльності, тому спеціальність «керуюча справами» освоїти було не важко. Оскільки через особисту професійну зайнятість Владислав Юрійович не мав достатньо часу для роботи з будинком, функції управлінця ОСББ «27 Партз’їзду-7» поклали на мене. Наразі в Інгулецькому районі моїми послугами користуються вже 12 об’єднання.

Що вдалось модернізувати в будинку?

Починаючи з 2010 року, коли ми самостійно замінили труби опалення та обладнали тепловий лічильник, були установлені нові системи гарячого та холодного водопостачання, каналізаційного відведення, відремонтовано ліфти, придбано та приєднано прилад загального обліку води.

Як і всі новостворені ОСББ, свого часу ми отримали гроші від муніципалітету для проведення затребуваних ремонтів конструктивних елементів будівлі. Найголовнішою проблемою для нас був дах, що протікав, тому перші вливання ми спрямували саме на заміну покрівлі. А наступне бюджетне фінансування було використане для повної реставрації міжпанельних швів.

Завдяки тому, що мій проект з благоустрою отримав перемогу на конкурсі «Місто – нашими руками», який щорічно проводиться Групою «Метінвест», на подвір’ї наших будинків ми змогли облаштувати довгоочікуваний дитячий майданчик.

Чому вирішили скористатись «теплим кредитом»?

Справа в тому, що будинок розташований в кінці району, у зоні вітрів. Крім цього, котельня, з якої постачається тепло, знаходиться дуже далеко. Будівля цього ОСББ завжди була найпрохолоднішою. Тому утеплення житла для квартировласників було не лише виразом бажання зменшити платіжки за опалення, а й важливою потребою та життєвою необхідністю.

Мешканці спочатку навіть зважились взяти недешевий кредит для теплоізоляції фасаду. Проте відповідні фахівці пояснили, що безглуздо починати задумані нами роботи в той час, як в під’їздах панують протяги. Тому скористатись урядовою програмою «теплого кредитування» вирішили для облаштування енергозберігаючих вікон та дверей місць загального користування і технічних приміщень. Частину грошей також вклали в утеплення дев’ятого поверху.

Який був розмір та умови позики?

Ми працюємо з Укргазбанком. Вирішальним фактором вибору установи стала кваліфікована консультація та якісна практична допомога спеціалістів закладу. Для проведення енергоефективних заходів нам знадобилось 270 тис. грн. Завдяки державній компенсації у розмірі 40% від тіла кредиту, щомісячний платіж наразі складає 6 тис. грн. Повернути гроші банку ОСББ має протягом 10 років, але більша частина вже сплачена, тому термін погашення буде значно меншим. При цьому тариф для жителів залишається сталим – 3 грн за кв. м. Хотілося б лише зауважити, що річний відсоток в українських банках завеликий, закордонні умови кредитування дещо вигідніші.

Чи отримали ви очікувані результати після проведених енергоефективних заходів в будівлі?

Результат навіть перевершив сподівання. Коли зникли протяги, в під’їздах стало набагато тепліше. Цьогоріч у холодний період у квартири в достатньому обсязі почало потрапляти і зберігатись тепло. В оселях стало дуже затишно. Одна із співвласниць навіть підкреслила, що тепер, як тільки вона заходить у будинок, то одразу почуває себе так само комфортно, як у власному помешканні.

Навіть жителі навколишніх багатоповерхівок просять наразі допомогти їм у реновації віконних конструкцій.

Що ви могли б порадити тим жителям, які бідкаються на зношеність своїх будинків та при цьому досі сподіваються на допомогу ЖЕКу?

Насамперед мешканці повинні усвідомити, що будинок, в якому вони проживають, сьогодні вже є їх приватною власністю, а не комунальною. Коли ж людина розуміє, що загальне майно стало особистим, це дає хороший стимул взяти відповідальність за своє домоволодіння на себе, не чекаючи сторонньої допомоги від фейкових управлінців. Тим паче, що зараз уряд та муніципалітет створюють сприятливі умови для функціонування ОСББ. Потрібно зважити й на історичні факти, адже приватне господарство завжди було якіснішим та продуктивнішим, аніж радгоспи.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
29 мин

Все хорошо

05 : 58

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com