Важливо

Шахрайство щодо військовополонених та їхніх родин: як не стати жертвою маніпуляцій

Шахрайство щодо військовополонених та їхніх родин: як не стати жертвою маніпуляцій

Фото: Freepik (ілюстрація)

В Україні зафіксували чергову хвилю дзвінків від невідомих осіб до родичів українських військовополонених. Вони представляються "представниками російських органів, відповідальних за обмін" і намагаються чинити тиск на близьких наших Захисників, маніпулюючи їхньою довірою.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Невідомі спонукають родичів масово надсилати електронні звернення до державних і міжнародних структур, а також надавати "докази" у вигляді фото чи скріншотів листів. Також вони закликають поширювати ці інструкції в чатах родин зниклих безвісти.

З метою "зручності" вони надають орієнтовний текст звернень та список установ, до яких нібито слід звертатися, включаючи Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Національне інформаційне бюро, Міжнародний Комітет Червоного Хреста та інші.

Координаційний штаб підкреслює, що ці дії не мають нічого спільного з офіційними механізмами обміну військовополонених. Це чергова інформаційно-психологічна операція агресора, метою якої є посіяти паніку, дестабілізувати суспільство та дискредитувати державні органи.

У разі отримання таких дзвінків, Координаційний штаб закликає не довіряти невідомим особам і відразу звертатися до правоохоронних органів.

Нагадаємо, в Україні стартував обмін полоненими в рамках домовленостей, досягнутих у Стамбулі. Додому вже повернулася перша група звільнених військовослужбовців віком до 25 років.

Серед звільнених — представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Сил ТрО, Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ, Прикордонної служби, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту. Усі визволені є представниками рядового та сержантського складу. Серед них — оборонці Маріуполя, які провели у неволі понад три роки.

Посилання скопійовано в буфер обміну