На Дніпропетровщині фіксують зростання захворюваності на кір

Фото: Freepik (ілюстрація)
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Криворізький районний відділ Дніпропетровського обласного центру контролю таа профілактики хвороб.
Загалом у світі стрімко зростає захворюваність на кір: у США, Мексиці та Канаді понад 4 тисячі випадків. Це найбільший спалах кору за останні 10 років.
Цього року в Україні за перші чотири місяці зафіксували вже 684 випадки захворювання та 2 смерті через його ускладнення. Тільки у квітні зареєстрували 212 випадків захворювання. Це майже половина випадків, які зареєстровані за три місяці 2025 року.
«Головною проблемою є зростаюча недовіра до вакцинації. Особливу увагу медики наразі звертають на недостатній рівень вакцинації проти кору (щеплення в 1 рік у 2024 році отримали 91,4% дітей, у 6 років – 83,4%). Кір має циклічний характер, і спалахи зазвичай повторюються кожні п’ять-шість років. Останній значний спалах в Україні був у 2018 році, і медики побоюються, що нинішнє зростання захворюваності може перерости в епідемію», — йдеться в дописі.
Найбільше випадків зареєстрували в Чернівецькій (198), Закарпатській (156), Івано-Франківській (100) областях.
У Дніпропетровській області також зафіксували спалах цієї інфекції. За чотири місяці зареєстрували 23 випадки. Лише в квітні зареєстрували 18. Усі хворі — не щеплені.
В Кривому Розі цьогоріч не зареєстрували випадків кору.
Кір — це гостре вірусне захворювання, яке характеризується високою поширеністю через довкілля. Воно передається повітряно-крапельним шляхом і є одним із найбільш заразних інфекційних захворювань у світі. Якщо одна хвора людина контактує з десятьма нещепленими, дев’ять із них можуть захворіти.
Основні симптоми:
- висока температура,
- лихоманка,
- нежить,
- кашель,
- загальна слабкість.
- п’ятнисто-папульозна висипка, яка починається з обличчя і поширюється на тулуб та кінцівки,
- плями Коплика: специфічні білі плями на слизовій оболонці рота, які є діагностичною ознакою.
Кір може призводити до серйозних ускладнень, особливо у нещеплених: вірусна пневмонія, енцефаліт, менінгіт, середній отит, кон’юнктивіт і навіть сліпота. Ускладнення можуть мати довгострокові наслідки.
Ліків від кору не існує. Єдиний метод профілактики захворювання — вакцинація. В Україні перше щеплення проти кору проводиться у віці 12 місяців, а друге — у 6 років.
«У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 — помирає, 1 — починає хворіти на енцефаліт, а 50 — отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя», — йдеться в дописі.Читайте також: Наскільки на Дніпропетровщині знизилась захворюваність на ГРВІ за тиждень