Як знезаразити воду вдома — рекомендації криворіжцям

Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Криворізький районний відділ Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Нагадаємо наразі у Кривому Розі триває реалізація комплексного проєкту з покращення надійності та безперебійності водопостачання в Інгулецькому районі. Через підключення нового водогону з 26 по 30 травня можливе тимчасове призупинення подачі холодної води за визначеними адресами.
Читайте також: Що робити криворіжцям за відсутності централізованого постачання питної води
Через те, що немає централізованого водопостачання містяни можуть користуватися потенційно небезпечною водою з колодязів, придомових свердловин тощо. Невідомо, чи ця вода достатньо чиста та придатна для споживання й приготування їжі. Тому важливо очистити воду самостійно в домашніх умовах.
Оцінка води перед знезараженням
- за кольором: подивіться на воду в білому посуді або в прозорому посуді на білому фоні;
- за запахом: за наявності хімічного, бензинового, трупного або іншого неприємного/підозрілого запаху воду заборонено використовувати для пиття;
- за пінистістю: наберіть половину або третину об'єму пляшки та інтенсивно потрусіть. Якщо на поверхні води є піна, то її не можна вживати.
Способи самостійного знезараження води
- Кип’ятіння: кип'ятити воду варто мінімум 10 хвилин, після чого дати їй відстоятися та обережно злити, не збовтавши осад, який зібрався на дні. Чим довше ви кип’ятите воду, тим більше шкідливих речовин буде знищено. Зберігайте кип’ячену воду в закритій тарі. За можливості, відстояну кип’ячену воду варто додатково очистити за допомогою побутового фільтра для води.
- Таблетки з активним хлором. Кілька пігулок та 30-60 хвилин очікування, поки вони розчиняться у воді, — і можете споживати. Такі таблетки мають антибактеріальні властивості та мають великий термін придатності. Проте слід уважно вивчити інструкцію, на який об’єм води такий засіб розраховано та дотримуватись рекомендацій щодо способу застосування.
- Активоване вугілля. Цей метод дозволяє прибрати неприємний запах води та незначні домішки і шкідливі речовини. На літр води потрібно 5 таблеток, які краще подрібнити для збільшення активної площі. Подрібнене вугілля потрібно загорнути в марлю або іншу тканину, щоб пил від нього не потрапив у чисту воду. Знезараження води у такий спосіб триває щонайменше 8 годин.
Читайте також: Перевіряють самі себе: Кривбасводоканал запевнив, що контролює воду кожні дві години