У селі на Криворіжжі громада ПЦУ увійшла до храму — всередині виявили пограбування

Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького», яка побувала на місці події.
У селі Вільне Криворізького району релігійна громада Великомученика і цілителя Пантелеймона завершила офіційну процедуру переходу до Православної Церкви України.

Після майже двох років без доступу до власного храму парафіяни змушені були увійти до будівлі, зламавши замок — на підставі чинного законодавства та зареєстрованих документів. Усередині виявили: храм повністю пограбований.


14 травня 2023 року на загальних зборах громади ухвалили рішення про зміну підлеглості — відтепер парафія входить до складу Дніпропетровської єпархії ПЦУ. Також громада затвердила нову редакцію статуту, обрала нового керівника — Володимира Волкова — та змінила офіційну назву.
Юридичне оформлення змін завершено у березні 2025 року. 10 березня голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації підписав розпорядження № P-109/0/3-25, яким зареєстровано нову редакцію статуту громади з урахуванням зміни її канонічної підлеглості.
А 11 квітня відповідні зміни були внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, у тому числі — зміна керівника та установчих документів.

Релігійна громада має право постійного користування земельною ділянкою в селі Вільне на вулиці Дружби, 4а, а також володіє нерухомим майном — церквою, господарськими будівлями, огорожею та воротами. Це підтверджено рішенням Криворізького районного суду від 2020 року.
Попри це, громада досі не мала доступу до храму. Колишній керівник Сергій Фролов не виходить на зв’язок із липня 2022 року. Священник УПЦ (МП) Максим Омельченко, який тимчасово служив у храмі, з 20 квітня 2025 року також не з’являється. Будівля храму залишалась зачиненою, а спроби встановити зв’язок і повернути ключі — безрезультатні.

Сьогодні, 22 травня, представники новообраної парафіяльної ради, ревізійної комісії та голова громади увійшли до приміщення храму для проведення інвентаризації та підготовки до відновлення богослужінь.
Релігійна громада наголошує: зміна церковної юрисдикції не впливає на її майнові права, і вона діє виключно в межах закону — задля відновлення релігійного життя у власному храмі.