Що для криворіжців означає вишиванка: опитування

Фото: Перший Криворізький
Раніше ми писали, що криворіжці вийшли на вулиці у патріотичному вбранні.

Криворожанка Анна розповіла, що традиційно купує вишиванки на заході України, де має родинне коріння. Для неї вишитий одяг — це щось більше, ніж просто традиція:
«Раніше це прабабуся вишивала, також бабуся. Для мене вишиванка — це зв’язок з родом, приємні святкові емоції. Ми кожного дня не носимо, звичайно, тільки на свята. І дитина в школу також носить».Криворіжець Віктор також вдягає вишиванку лише на свята, однак вважає, що носити її частіше — важливо:
«Ми повинні частіше носити свій традиційний одяг і пишатися цим».Містянка Ірина ділиться, що кожного разу, коли одягає вишиванку, відчуває піднесення:
«Ми взагалі гарні українці. Ми сила. У нас все буде добре. Ми могучі», — додола жінка.

Для іншої місцевої жительки Наталі вишиванка — це глибокий символ української історії та душі:
«Раніше українки власноруч вишивали вишиванки, вкладали в них усю свою душу. Це наша символіка. І якомога частіше ми маємо одягати національний одяг».Криворожанка Єлизавета вбирається у вишиванку не лише у святкові дні, а й коли є особливий настрій. Дівчина мріє зібрати колекцію національних сорочок і вивчає орнаменти з різних регіонів України.
Читайте також: Чим відрізняється орнамент вишиванок у різних регіонах України.
Одна з опитаних жінок зізнається, що вишиванки у неї немає, але є схоже за стилем вбрання. Вона доповнює образ герданом і таким чином теж відчуває зв’язок із традицією:
«Мені подобається виглядати гарно, я ношу це вбрання і на свята, і коли просто хочеться».

Ще одна мешканка Кривого Рогу переконана, що вишиванка — це не просто одяг, а спосіб говорити про свою ідентичність:
«Ми ж українці, тому маємо висловлювати свою думку — носячи вишиванки, виражаючи свою ідентичність та духовність».Ще одна опитана жінка розповіла, що носить вишиванку і коли є привід, і коли просто хочеться. У її родині кожен має свою вишиту сорочку, а в декого їх навіть декілька.
У національному вбранні — не лише краса, а й глибока культурна пам’ять, історія та єдність поколінь. День вишиванки — це чудова нагода згадати про це та вдягнути сорочку, яка об'єднує.