За тиждень рибпатруль Дніпропетровщини виявив понад 50 порушень

За тиждень рибпатруль Дніпропетровщини виявив понад 50 порушень

Фото: Дніпропетровський рибпатруль

Протягом тижня державні інспектори Дніпропетровського рибоохоронного патруля зафіксували 51 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Загальні збитки, завдані державі, перевищили 1,3 мільйона гривень.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Рибпатрульні склали:
  • 9 протоколів за грубі порушення правил рибальства (частина 4 статті 85 КУпАП);
  • 39 — за звичайні порушення (частина 3 статті 85 КУпАП);
  • 2 протоколи за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів (частина 1 статті 88? КУпАП).
Крім того, оформили один акт вилучення безхазяйного майна.

У правопорушників вилучили 48 кілограмів риби та 12 одиниць заборонених знарядь лову, серед яких сітки та раколовки. Розмір накладених штрафів склав 3 910 гривень.

Найбільші збитки завдали порушники, виявлені 1 та 3 травня. Так, 1 травня на Дніпровському водосховищі інспектори зафіксували незаконний вилов 83 раків, включно з ікряними самками, в період заборони. Збитки становили 276 556 гривень.

3 травня на річці Бокова поблизу села Грузька Григорівка Криворізького району задокументували два грубих порушення. Один зловмисник виловив 260 раків, щуку та кілька карасів — завдано збитків на 874 531 гривень. Інший чоловік виловив сітками 47 риб різних видів, що спричинило шкоду на 75 905 гривень.

Усім порушникам загрожує відповідальність згідно з частиною 4 статті 85 КУпАП. Матеріали справ передаються до правоохоронних органів, розглядається питання про відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України. Всі вилучені човни, риба й раки та знаряддя лову передали до рішення суду.

Дніпропетровський рибоохоронний патруль нагадує: повідомити про порушення правил рибальства можна за номером гарячої лінії — (096) 400-02-50.

Управління Держрибагентства у Дніпропетровській області нагадує: у період нересту вилов раків та риби жорстко обмежений.

Нерестова заборона на вилов риби й раків почалася 1 квітня й має різну тривалість залежно від водойми:
  • з 1 квітня до 10 червня – у всіх водосховищах;
  • з 1 квітня по 20 травня – у всіх інших річках та їх кореневих водах;
  • з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах.

Посилання скопійовано в буфер обміну