Робототехніку треба вчити всім школярам — ким би не мріяла стати дитина, — Наталя Хараджян

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Аби ваша дитина вже завтра не опинилась «за бортом», шукаючи роботу і себе у цьому світі, вже зараз варто звернути увагу на популярну дисципліну — робототехніку. Поки її не ввели у загальноосвітні школи, вивчають її діти за власною ініціативою у приватних школах.

За даними Державної служби зайнятості України, робототехніки входять у рейтинг 10 професій майбутнього. Також популярними будуть послуги інженерів з розробки застосунків, фахівці із цифрової безпеки та конфіденційності, менеджери та аналітики даних інтернету.

У Кривому Розі є фахівчині та фахівці, які займаються розвитком та популяризацією серед молоді нових модних дисциплін.

Редакція “Першого Криворізького” поспілкувалась з Наталею Хараджян, авторкою програм із робототехніки. Говорили про STEM-підхід у вивченні робототехніки і про те, чому роботетехніка набирає популярності і чим вона така важлива.

Наталя — доцентка кафедри фізики та методики її навчання, керівниця STEM-центру КДПК, кандидатка педагогічних наук, керівниця «Школи робототехніки», авторка програм.
Робототехніка — прикладна наука, яка розробляє і створює роботів та автоматизує технологічні процеси і операції. У майбутньому саме роботи зможуть замінити людей, які працюють на важких і небезпечних роботах.

Наталя Хараджян

У приватній криворізький “Школі робототехніки” роботів створюють навіть чотирирічні діти.


У всьому світі зростає попит на фахівців з технічних напрямків, але ці науки непрості, тому Наталя застосовує у викладанні STEM-підхід. STEM (S - science (наука), T - technology (технології) – Е-engineering (інженерія) – М-mathematics (математика). При цьому підході в освіті вдало поєднуються креативність, технічні знання та інноваційні технології. Їх використовують навіть на уроках із мистецьких дисциплін. Наталя Хараджян вважає, що вивчати основи робототехніки важливо будь-якій дитині, незалежно від того, ким вона хоче стати у майбутньому.


Наприклад, щоб створити робота, який зможе оперувати людину, треба бути не лише інженером, але і хірургом також. Саме тому на дисципліну “роботетехніка” варто звернути увагу молодим фахівчиням і фахівцям у всіх сферах життєдіяльності людини.

Вивчати робототехніку можна і самостійно, адже зараз існує безліч курсів, програм, сервісів, сайтів тощо.

26 листопада на міні-EdCamp Кривий Ріг можна послухати виступ Наталі Хараджян “Долучаємо Instagram до проведення уроків?”

Читайте також: Криворізькі школярі зможуть розпізнавати інсульт


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
33 мин

Все хорошо

06 : 54

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com