Такі як усі: криворіжців знайомлять із сонячними людьми

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Державному університеті економіки і технологій у рамках тижня просвіти про людей, які живуть із синдромом Дауна, відбулась зустріч із учасниками громадської організації «Сонячні діти Криворіжжя».

До студентів та викладачів прийшов 26-річний Денис Куць зі своєю мамою, які відповідали на питання викладачок і студентства.

На діалог запросили і психологиню Дарину Довгополу, яка ще навчаючись у педагогічному університеті, працює із дітьми, які мають синдром Дауна та мама сонячної дитини Наталія Мельничук.

Студенти ставили питання про особливості роботи із дітьми у якості псиохологів, про створення сонячними людьми сімей, їхню освіту у садках, школах та ймовірність працевлаштування.

Нині, говорить Дарина Довгопола, дуже мало школярів, які знають, що синдром Дауна - це не лайка, це набір характеристик певного стану людини. Учням криворізьких шкіл майже не розповідають про це у навчальних закладах, тому потрібно займатись просвітництвом.

Сьогодні у нашому місті не готують фахівців, які б у майбутньому працювали логопедами, дефектологами із дітьми з особливими учбовими потребами. Але вже є студенти, які готові долучатись до волонтерської діяльності та займатись самоосвітою, щоб у майбутньому працювати із родинами, які виховують дітей із синдромом Дауна.

Наталія Мельничук, голова ГО «Сонячні діти Криворіжжя», розповіла, що їхня діяльність направлена не лише на заняття із дітьми, батьки сонячних дітей хочуть, щоб городяни розуміли — це такі самі люди, але у них на одну хрономосому у 21-й парі більше.

Саме для того, аби сонячні люди могли отримати середню та бодай технічну освіту, а згодом і влаштуватись на роботу, і потрібно проводити освітні та інформаційні кампанії. Одна з таких триває на цьому тижні. Невдовзі стартує кількамісячний проєкт, під час якого будуть і заняття для дітей, і розповсюдження інформації про їхню ГО та людей, які живуть із цією хромосомною аномалією.

За словами Наталі, щороку у Кривому Розі народжується 3-4 дитини із синдромом Дауна. Коли батьки дізнаються про особливість майбутньої дитини, інколи відмовляються від них, перериваючи вагітність, або лишаючи на утримання державі.

У світі кожне 700-те немовля має синдром Дауна. І усі вони, їхні родини потребують психологічної підтримки держави, комунальних установ. Але поки в Україні інклюзивних програм бракує, тому їхню функцію доповнюють волонтерські організації.

Якщо ви хочете підтримати організацію — ось їхній розрахунковий рахунок UA643052990000026009000403430.

Читайте також: Кав'ярня на один день «взяла на роботу» двох криворіжців із синдромом Дауна

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество