Кав'ярня на один день «взяла на роботу» двох криворіжців із синдромом Дауна

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
17 березня у криворізькій кав'ярні двоє хлопців із синдромом Дауна кілька годин поспіль готували для відвідувачів напої.

26-річний Денис Куць та 16-річний Денис Гроц подавали напої гостям «La Girafe Cafe» протягом шести годин. Це перший досвід такого своєрідного «працевлаштування» людей із синдромом Дауна на роботу у сфері обслуговування.

Баристи кав'ярні за кілька днів до заходу провели хлопців майстер-клас із приготування кави.

Ірина, власниця закладу, говорить, що із головою організації «Сонячні діти Криворіжжя» Наталією Мельничук вона знайома раніше не була. Організаторка звернулась до неї після відкриття закладу і просто запропонувала провести такий день у їхньому закладі.

«Сьогодні у нас більш жваво, ніж зазвичай. Ми зробили пост, і люди приходять підтримати», - говорить Ірина.

Власниця кав‘ярні готова проводити такі дні за участі людей із синдромом Дауна із певною періодичністю. Коли погоджувалась на пропозицію сама і повідомила про захід баристці, взагалі ні про що не переживали.

«Те, що ці люди такі — не має їх обмежувати у повсякденні. Думаю, що цей день подарував їм можливість якось себе «просувати», позиціонувати у соціумі свою активність», - ділиться Ірина.
Денис Гроц варив чай і каву разом із баристою Дарією, а Денис Куць обслуговував клієнток і клієнтів закладу у залі.

Серед сьогоднішніх відвідувачів кав‘ярні, з якими встигла поспілкуватись журналістка 1kr.ua режисерка інклюзивного театру «Краще разом», у якому грають люди із інвалідністю різних нозологій, чиновники різного рангу, журналісти місцевих друкованих, онлайн медіа, телебачення, викладачки, які займаються із дітьми у організації «Сонячні діти Криворіжжя».

На цьому тижні заплановано ще кілька заходів за участі людей із синдромом Дауна — це зокрема і зустрічі зі студентами та школярами. Також місцевий заклад «Круте тісто» вирішив на цьому тижні пожертвувати частину прибутку від продажів для майстерні, яка працює у приміщенні ГО «Сонячні діти Криворіжжя».

Організували захід учасниці та учасники громадської організації «Сонячні діти Криворіжжя».

Раніше редакція писала, що у Кривому Розі тривають заняття для дітей із Синдромом Даунаавтор відео Денис Шабанін


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество