Є люди, нема ресурсів, — у чому проблема у дитячої лікарні №2 Кривого Рогу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
За останні за 5 місяців дитяча лікарня №2 у Кривому Розі отримала на закупівлю медикаментів 6 тисяч гривень. Цього критично не вистачає. А Національна служба здоров'я України у кінці місяця взагалі може не перепідписати угоду про співпрацю із медзакладом, якщо не будуть виконані їхні умови щодо технічного та кадрового забезпечення. До минулорічних вимог НСЗУ, які лікарня не змогла виконати через міську владу, додались нові. Чиновники говорять: про ситуацію знають. А поки маленьких пацієнтів відправляють на обстеження у приватні клініки, а тих, у кого такої можливості нема — лікарі рятують власним коштом.

Про закриття лікарні мова не йде, але для нас створюють такі умови, що ми самі підемо, — говорить Оксана Рибалка.
Завідувачка дитячої лікарні №2 у Кривому Розі розповіла журналістам про проблеми медзакладу.

«Було таке, що їжу для пацієнтів закуповували волонтери і віряни. Стаціонар лікарні розрахований на 40 ліжок, а буває таке, що одночасно лікують тут 56 пацієнтів».
Фінансування дитлікарні щорічно відбувається із міського бюджету — вона обходиться містянам у 15 мільйонів гривень на рік і це без комірного, але із заробітною платою. Для того, аби НСЗУ підписала договір із медзакладом до 31 березня, потрібні два штатних анестезіолога та трохи більше 1,5 мільйона гривень.

Вони необіхдні для закупівлі такого оснащення:

  • УЗД апарату з доплерними насадками — 550 тисяч гривень,
  • дефібрилятор — 77 тисяч гривень
  • коагулограф — 33 тисячі гривень,
  • центрифуга лабораторна — 11,6 тисяч гривень,
  • апарат УВЧ — 1,5 тисяч гривень,
  • апарат тубус кварт — 1,5 тисяч гривень,
  • реактиви для клініко-діагностичної лабораторії — 30 тисяч гривень
  • комп'ютер для лікаря-лаборанта 10 тисяч гривень.

    Підписати угоду із НСЗУ неможливо ще й через невідповідність лікарні державно-будівельним нормам в частині пандусів, туалетів, ліфта. На це потрібні близько 800 тисяч, вважає виконуюча обов'язки директора закладу пані Гринько.
«Якщо б були діючі два УЗД-апарати, ми б надавали більш широку інформацію дітям, а може і батькам. І їм не треба було би їхати у приватні клініки. Ми б у стаціонарі робили те, що треба для діагностики і лікування [...] Зараз у лікарні можна зробити такі дослідження: дізнатись резус-фактор, групу крові, біохімічний та клінічний аналіз крові, взяти кров на електроліти — але тільки на кальцій, не усю електролітичну групу, а тільки кальцій. Це дуже дорогі аналізи. Можна зробити і БАК-посіви. Але у нас є не всі реактиви і обладнання вже застаріле»,— говорить Оксана Рибалка, коли мова заходить про спектр послуг, які надають пацієнтам стаціонару.
У стаціонарному відділенні другої дитячої лікарні лікують пацієнтів із кишковою інфекцією та повітряно-крапельними. Фактично ця лікарня зараз узяла на себе функцію інфекційної, коли містом почалась ширитись коронавірусна інфекція, оскільки інфекційка зараз приймає тільки пацієнтів із COVID-19.

Зараз пацієнтів із кишковими розладами лікують у крилі, яке довгі роки вважалось резервним і не експлуатувалось. Будівля побудована у 1955 році, з тих пір капремонту, кажуть лікарі, не бачила. Косметичний — за рахунок волонтерів і лікарів.

Там, де є хоч трохи косметичного ремонту — лікують пацієнти із хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом.

А косметичний ремонт у маніпуляційних — заслуга волонтерів, вони ж кілька років тому привезли і функціональні ліжка.


Нові матраси в лікарні все ще чекають. Кажуть, їх обіцяла закупити міська влада.У лікарні не вистачає не тільки дорогого обладнання, тут інколи просто нема чим поставити дитині крапельницю.

«Медикаментів не вистачає. Кошти були виділені але дуже мало», — говорить пані Оксана. Бувало і так, що лікарі, які отримують невелику зарплату, закуповували медпрепарати, а системи для крапельниць діставали із резерву, бо треба було рятувати пацієнтів.

Усього друга дитяча міська лікарня може надавати два пакети послуг: амбулаторно-клінічний і стаціонарний — допомога дітям і дорослим без хірургічних втручань.

«По цьому пакету є пункт «віддалені умови»: апарат УЗД, ШВЛ, дефібрилітор, монітори для слідкування за станом пацієнтів, два анестезіологи дитячих, які б працювали у лікарні як на основному місці роботи, а не за сумісництвом», — каже Оксана Рибалка про умови, виставлені НСЗУ для підписання у квітні Договору. Знайти фахівців намагались, але марно: анестезіологів у Кривому Розі не вчать, а ті, хто є в інших містах не готові їхати працювати за "копійки", ще й не маючи у місті житла.
Виконати перші умови НСЗУ, через невиконання яких вона і розірвала угоду із лікарнею, мала би міська влада. Лікарка-невролог Рибалка говорить це, підтверджуючи слова ось таким документом (див.нижче).

Оксані Мовчан, виконуючій обов'язки директора Нацслужби здоров'я України, начальник Управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради Костянтин Мурашко рік тому, 6 березня, написав:

«Управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради повідомляє, що в рамках подальшого розвитку КНП "Криворізька міська дитяча лікарня №2" КМР у 2020 році передбачає створення палати інтенсивної терапії для дітей віком від 3 до 18 років з відповідним табельним оснащенням та створенням кабінету УЗД діагностики та придбанням апарату УЗД з можливістю проведення доплер».Терміни вийшли, палати інтенсивної терапії не облаштовано. А Нацслужба здоров'я надсилає дитячій лікарні №2 нові вимоги для підписання Договору. Тепер у лікарні має бути, скажімо, два дефібрилятори.

«[...] місто подарувало один кисневий концентратор — але цього замало для заключення договору. Також за новим договором на 2021 рік повинен бути генератор. Поки невиконані умови НСЗУ, вони не підписують заново контракт. Лікарня залишається без коштів [...] За жовтень місяць НСЗУ виплатило зарплату, а договір не перезаключило. І тепер лікарня відшкодовує цю заборгованість НСЗУ. Всього було 800 тисяч, зараз лишилось 455. Борг частково гасили із поліклінічного пакету», — розповідає Оксана Рибалка.
До того ж, говорить лікарка, Держаці оштрафувало медзаклад за несвоєчасну виплату зарплати. Щоб заплатити цей штраф, лікарі збирали власні кошті. За свій рахунок також доводиться інколи купувати і ліки, системи. Медики вважають, що це ненормально і просять міську владу, нардепів звернути увагу на кричущу ситуацію, що склалась. Медики другої дитлікарні, із якими поспілкувалась редакція, говорять: така ситуація не лише у їхньому медзакладі.


Навіть якщо умови, які диктує НСЗУ, будуть виконані, і лікарня продовжить приймати пацієнтів на стаціонар, тут потрібен серйозний ремонт.

Подивіться: так виглядає ванна кімната, у якій щоденно батьки і медичні сестри купають дітей, які хворіють.


Редакція 2 березня звернулась за коментарем щодо ситуації до Управління преси та інформації виконкомі міської ради. Нам відмовили у коментарі, посилаючись на майбутній розгляд петиції під час сесії.

Нагадаємо, криворіжці підписали петицію про недопущення закриття лікарні за добу.

Підставами для підняття питання стала інформація криворізької волонтерки про те, що міські чиновники у 2020 році гарантували виконання усіх умов Національної служби здоров'я України, аби зберегти медзаклад, але не виконали їх. Авторка петиції Юліана Калін стверджує, що для поновлення договору із НСЗУ у медзакладі має бути УЗД-апарат, генератор для безперебійної подачі електроенергії і двоє анестезіологів у штаті.

Юліана Калін, авторка петиції, пропонує виділити із міського бюджету кошти на придбання УЗД та генератора для Криворізької міської дитячої лікарні №2

Тепер петицію мають на сесії міської ради розглянути депутати.

Питання лікарні на сесії вже піднімали. Тоді начальник Управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Костянтин Мурашко під час лютневої сесії повідомив: «Договір з НСЗУ у другої дитячої лікарні є, від діючий та підписаний. У всіх лікарень нашого міста договори підписані до 31 березня. Стосовно другої міської дитячої лікарні – проблеми виникали. Туди ж перша дитяча, 14-та, дитяча стоматологія це ті лікарні, де є діючі договори, але НСЗУ за пакетами надання стаціонарної допомоги їх не фінансує.

Допомога надається, у другій міській лікарні відділення працюють ефективно, там лікуються діти з інфекційними хворобами, які раніше лікувалися в інфекційній лікарні. Місто додавало кошти для фінансування заробітної плати та збільшення видатків по харчуванню та медикаментів. Але НСЗУ змінила умови і розширила їх, тому ми моніторимо це питання. Закриття другої міської лікарні у планах Управління охорони здоров’я не стоїть».
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

04 : 26

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com